Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži RC Zlín postoupili do finále 1. ligy

V neděli 22.5.2022 se opakovala repríza loňského finále 1.ligy RK Petrovice - RC Zlín. Tentokrát se oba týmy setkali už v semifinále a prohodili si pořadatelství.

RC Zlín – RK Petrovice 38:22 (10:5).

Sestavy:

RC Zlín: 1 Kocháň, 2 Soukup, 3 Horák, 4 Smiřický, 5 Pechal, 6 Mrlík ©, 7 Škrobák, 8 Geldmacher, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Azouzi, 12 Sluštík, 13 Juřík D., 14 Landt, 15 Stoklásek.

Střídali:          38´ - 16 Zemanovič (Kocháň),

64´ - 17 Krajčovič (Soukup), 20 Peterka (Horák), 21 Kotík T. (Stoklásek)

66´ - 19 Láník (Landt), 22 Břešťák (Mrlík)

72´ - 18 Hejmala ml. (Pechal)

 

RK Petrovice: 1 Postl, 2 Novotný, 3 Starosta, 4 Kubíček, 5 Krutský, 6 Tógli, 7 Korbel, 8 Bureš, 9 O´Connor, 10 Brabec, 11 Kollert M., 12 Burnard, 13 Ashby, 14 Lindovský, 15 Karel.

Střídali:          47´ - 16 Jarolím (Postl)

                        52´ - 17 Jaroš (Novotný)

                        55´ - 18 Brádle (Kubíček), 20 Kollert A. (Ashby), 22 Nakládal (Kollert M.)

                        78´ - 13 Ashby (Brabec)

Body:

RC Zlín: Azouzi, Juřík po 10 (2P), Smiřický 8 (4KPP), Geldmacher, Mrlík po 5 (P).

RK Petrovice: Lindovský 10 (2P), Burnard 7 (P,KPP), Tógli 5 (P)

ŽK 0:1 - 50´ Bureš (Pet), ČK 0:0.

Rozhodčí : Tomáš Tůma

Utkání jsme začali aktivně a prvních 30 minut jsme měli převahu, ze které jsme vytěžili dvě pětky. V 11.minutě jsme přetlačili soupeře z nařízeného mlýnu 5m před brankovištěm Petrovic a vazač Thomas Geldmacher tam přiklepl míč. V 26.minutě se pak prosadila naše tuniská posila Wahib Azouzi na pravém křídle. Po obou pětkách však náš kopáč Jan Smiřický konverze neproměnil. Ve 30.minutě pak soupeř svým důrazem po prokopu mezi našimi hráči dokázal také položit pětku, a přesto že konverze bývalého reprezentanta Tondy Brabce skončila sice na tyčce, soupeř evidentně ožil. Ve zbytku prvního poločasu se hra odehrávala na naší polovině a v poslední akci poločasu jsme málem kapitulovali podruhé… Poločas 10:5.

Druhý poločas se vyvíjel lépe pro naše hráče, kteří ve 44.minutě využili zisku míče z autového vhazování soupeře před petrovickým brankovištěm a kapitán Dan „Kulda“ Mrlík položil naši třetí pětku. Kop po pětce se „Smířovi“ se štěstím povedl – 17:5. V 50.minutě dostal žlutou kartu za nedovolené čištění v rucku petrovický Bureš. Za 4 minuty se prosadil podruhé křídelník Azouzi a kop po pětce přidal Smířa – 24:5. V 60.minutě však položil svou druhou pětku také tým Petrovic – 24:10. Následovala však solidní pasáž zlínského týmu, kdy se během 6-7 minut 2x prosadil Denis Juřík – jednou po akci celého útoku a jednou individuálně slalomem téměř z poloviny hřiště. Obě konverze Smířa proměnil – 38:10. Zbývalo asi 9 minut do konce a zdálo se, že zlínský tým ještě navýší své vedení, ale opak byl pravdou. Po nedůrazném bránění dostáváme v závěru dvě zbytečné pětky a Petrovice snížili na konečných 38:22.

S takovým závěrem utkání nebyl pochopitelně spokojený ani trenér Petr Juřík: „Místo navýšení svého vedení, jsme dvakrát neubránili soupeřovy útočné akce – první po křídle po špatném rozebrání petrovických hráčů a druhou středem hřiště v poslední akci utkání po nesložení soupeře několika našimi hráči. Takové chyby by se nám ve finále mohli vymstít.“

Druhé semifinále mezi Společenstvím Iuridica/Říčany B a Bystrcí zvládl lépe první tým české skupiny 1.ligy a po vítězství 54:19 si zajistil také domácí prostředí pro finále. O tom rozhodl vyšší rozdíl skóre: Zlín +16; Iur/Říč B +35.

Takže finále 1.ligy se bude hrát v Říčanech v sobotu 28.5.2022 ve 13h a bude předcházet finále Extraligy Říčany vs Tatra. K finále do Říčan budou hráči našeho A-týmu cestovat autobusem s možností doplnění kapacity busu fanoušky – více informací v dalším článku.

Vítěz finále vyzve na svém hřišti v baráži o Extraligu poslední, tedy 8.tým z letošního ročníku. Vzhledem k faktu, že jeden klub nemůže mít v jedné soutěži dva své týmy (ani když jsou součástí Společenství), je jasné, že Říčany to být nemůžou a  „domácí“ baráž tak budou hrát naši hráči RC Zlín. Samozřejmě je však stále ve hře obhajoba titulu Vítěz 1.ligy, takže motivace našich hráčů je stále vysoká.

Dan Chytil

Foto: Tomáš Novosad ZDE

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace