Muži RC Zlín opět vyhráli 1.ligu!

Náš A-tým v sobotu 28.5.2022 obhájil titul Vítěz 1.ligy pro rok 2022. Znovu to bylo na půdě soupeře, tentokrát v Říčanech porazil Společenství Říčany B/Iuridica.

Spol. Říčany B/Iuridica - RC Zlín 22:46 (12:25).

Sestava ZL:

1 Horák, 2 Soukup, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Pechal, 6 Škrobák, 7 Kocháň J., 8 Geldmacher, 9 Jandouš ©, 10 Kotík T., 11 Azouzi, 12 Sluštík, 13 Juřík D., 14Landt, 15 Zuzaník

Střídali: 16 Zemanovič, 17Krajčovič, 18 Láník, 19 Hejmala st., 20 Peterka, 21 Juřík P., 22 Břešťák, 23 Hejmala ml.

Body Zlína: Škrobák 21 (P, 2TK, 5KPP), Juřík P. 10 (2P), Horák, Juřík D., Kotík T. po 5 (P).

Pětky 4:6; KPP 1:5; TK 0:2.

ŽK 0:1 Geldmacher (ZL).

Rozhodčí: Václav Heřman, Burnard, Cabrera

Utkání jsme začali skvěle a hned ve 2´ položil naši první pětku Jan „Polda“ Horák, kop po pětce přidal Lukáš Škrobák – 0:7. V 8´ však položili i domácí po autu na 5m a dvou herních fázích – 5:7. Za dalších 6 minut udeřili domácí podruhé, když využili naše zaváhání v podobě nesložení hráče po mlýnu na polovině hřiště a následného úniku po křídle. I s konverzí 12:7. V 17´ pak proměnil trestný kop z výhodné pozice Lukáš Škrobák - 12:10. Touto dobou jsme opět přebírali otěže utkání do svých rukou, v 23´ po mlýnu na 22m a rozehrání na útočnou linii pronikl do brankoviště domácích náš Denis Juřík, bez Lukášovy konverze – 12:15. Ve 30´ jsme měli mlýn 5m před brankovištěm Říčan, přihrávku dostala naše útoková spojka Tomáš Kotík, naznačil další přihrávku a sám pronikl do brankoviště soupeře. Kop po pětce přidal Lukáš – 12:22. Ve 38´ jsme dostali výhodu trestného kopu cca 25m před brankou a Lukáš Škrobák navýšil naše vedení na poločasových 12:25.

Vstup do 2.poločasu nám opět vyšel skvěle. Ve 44´ rozehráli domácí ve své 22m rukama, pak drncákem prokopli míč přes naši obranu, ale míč získali zlínští hráči a po jednom rucku si došel pro pětku s chutí hrající Lukáš Škrobák, který sám navýšil kopem po pětce naše vedení na 12:32. Zhruba po 50 minutách hry si vybíráme tradičně slabší herní pasáž a nabízíme tak soupeři návrat do utkání… V 54´ po našem obranném odkopu na střed hřiště z protiútoku snižují domácí na 17:32 a za dalších pět minut nám útokem dávají svou čtvrtou pětku – 22:32. V 64´ navíc dostává žlutou kartu náš Geldmacher za vysokou skládku. Mezitím jsme však postupně prostřídali prakticky celou lavičku náhradníků a naše hra se znova „oživila“.

V 73´ pokládá naši pátou pětku hrající trenér Petr „Žufan“ Juřík a proměněnou konverzí Lukáše se vrací naše herní jistota – 22:39. V závěru utkání po našem pozičním kopu do obranného území domácích a jeho následování dostávají zlínští hráči pod tlak domácího zadáka, získávají míč a na konci akce pokládá „Žufan“ svou druhou pětku. Lukášova konverze uzavírá skóre celého utkání – 22:46.

Dá se říct, že hráči RC Zlín toto finále zvládli s přehledem, vždy dokázali zareagovat na soupeřovy pětky a vývoj utkání kontrolovali. Přesto to bylo těžké utkání, i když nebylo tak dramatické jako to loňské s Petrovicemi, které šlo do prodloužení.

Takže GARATULUJEME našim mužům k obhajobě titulu Vítěz 1.ligy!

Za týden však čeká náš A-tým další těžké utkání a velká prověrka, kterou bude baráž o Extraligu. Jako vítěz 1.ligy máme výhodu domácího prostředí a přivítáme 8.tým Extraligy RC Přelouč.

Utkání se odehraje v sobotu 4.6.2022 ve 14 hodin a věříme, že přijde spousta fanoušků!