Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži RC Zlín odehráli přípravné utkání s Vyškovem.

V neděli 11. 2. 2024 přijel do Zlína na umělou trávu na Pasekách ke generálce týden před soutěží extraligový tým Vyškova.

Oba týmy ještě měly svou sestavu poněkud improvizovanou, přesto se jednalo o vítaný test. Vyškov měl k dispozici právě 15 hráčů, Zlín celkem 21 hráčů, ale nutno dodat, že 4 z nich byli ještě junioři.


Trenéři Petr Juřík (ZL) a Pavel Pala (VY) se dohodli, že první dvacetiminutovka bude modelová – zahájení standardní situací jednoho z týmů a následná hra. V této části položili naši hráči jednu a Vyškov dvě pětky.


Teprve pak se rozehrál klasický zápas rugby – nakonec na 20+30 minut. Hra byla pochopitelně ještě trochu neurovnaná s několika chybami. Největší problém byl z naší strany asi v opakovaných ztrátách míče ve vlastním rucku kvůli pozdnímu „čištění“ složeného nosiče míče hráči v podpoře.

V utkání nakonec padlo celkem 10 pětek – 4 položili hráči RC Zlín a 6 hráči Vyškova. Za zmínku určitě stojí dva průniky Ondry Číže minimálně přes půlku hřiště zakončené dvěma pětkami.

Příští sobotu 17. 2. 2024 už naše muže čeká start 1. ligy. Jedná se sice o domácí utkání proti Tatře Smíchov U23, ale bohužel vzhledem k zimnímu termínu a vegetačnímu klidu musíme šetřit hřiště, a tak se utkání odehraje na umělé trávě na Markétě.

Dan Chytil

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace