Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži RC Zlín odehráli poslední utkání v sezóně

V sobotu 20.11.2021 přivítali ragbisté RUGBY CLUBU Zlín na svém domácím hřišti extraligový tým RC Dragon Brno. Tímto přátelským utkáním si prodloužili zkrácenou, ale úspěšnou sezónu 2021.

RC Zlín – RC Dragon Brno 13:27 (8:12).
Pětky 2:5; KPP 0:1; TK 1:0, bez ŽK, Rozhodčí Žilka
Body Zlína: Stoklásek L., Sluštík po 5 (P), Škrobák 3 (TK).
Sestava ZL:
1 Peterka, 2 Kocháň O., 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Škrobák, 6 Geldmacher, 7 Mrlík, 8 Hubáček ©, 9 Jandouš, 10 Juřík Denis, 11 Tomeček, 12 Sluštík, 13 Končák, 14 Reisch, 15 Zuzaník
Střídali: Stoklásek L., Zemanovič, Soukup, Juřík Petr, Landt
Připraven: Hejmala ml.
Test match proti extraligovému soupeři, který nechal odpočívat cca 6 hráčů základu, ale přesto měl v sestavě i reprezentanty Schütze a Tiebera, začal zlínský tým nebojácně a už ve 3.minutě se ujal vedení 3:0 po proměněném trestném kopu Lukáše Škrobáka. V 10.minutě jsme po minuté skládce cca na půlce hřiště a následném úniku obdrželi pětku a Dragon se ujal vedení i s konverzí 3:7. Hra však v prvním poločase byla vcelku vyrovnaná a v 19.min. jsme po pětce u levého autového praporku dokonce opět otočili průběžný stav na svou stranu. Pokládal Luboš Stoklásek, bez proměněné konverze – 8:7. Toto příjemné skóre vydrželo téměř do poločasu, až v minutu před poločasovým hvizdem rozehrál Dragon trestný kop asi 8m před brankovištěm a dokázal prorazit zlínskou obranu. Bez následné konverze byl tedy poločasový stav 8:12.
Druhý poločas začal Dragon velmi aktivně, na jejich hru nedokázal náš tým zareagovat a během 13 minut obdržel dvě pětky. V průběhu utkání soupeř musel vzhledem k několika zraněním stáhnout svou sestavu jen na 13 hráčů, ale početní převahu domácí nevyužili nejlépe. Asi dvakrát místo hry rukama do přečíslení, odevzdali míč kopem, anebo ztratili míč po technické chybě. Přesto v 71.min. předvedli asi svou nejhezčí akci, kdy si přihrávali míč na nabíhající hráče v podpoře a překonali tak brněnskou obranu. Pětku pokládal David Sluštík, kop po pětce Lukáše Škrobáka skončil na jen tyčce – 13:22. Bohužel asi 6 minut před koncem utkání jsme dostali ještě jednu pětku - důrazného soupeře nesložili asi tři naši hráči – 13:27.
Utkání bylo jakousi odměnou pro samotné hráče, ale i pro zlínské diváky sledující letošní vydařenou sezónu. I když možná nasazení všech hráčů v tomto duelu nebylo nadprůměrné jako v dosavadních soutěžních utkáních a náš soupeř nebyl v nejsilnější sestavě, ukázalo se, že se s týmy z konce extraligové tabulky určitě dá hrát. Jak podotkl hrající trenér Petr Juřík:„…porážet je nemůžeme, porazit ale ano“. To by mělo být motivací pro hráče A-týmu RC Zlín pro příští sezónu - opět zabojovat o vítězství v 1.lize a pokusit se o následný postup do extraligy.
DCh
 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace