Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži RC Zlín jsou vítězem 1.ligy!

V sobotu 30.10.2021 sehráli ragbisté RUGBY CLUBU Zlín velmi dramatické finále 1.ligy v Praze Petrovicích. K určení vítěze nakonec nestačilo ani 80 minut normální hrací doby a muselo se prodlužovat 2x 15 minut.

RK Petrovice - RC Zlín 12:22 po prodloužení, v normální době 12:12 (7:7).

Pětky 2:3; KPP 1:2; TK 0:1, ŽK 1:1, Rozhodčí Zachariev

Body Zlína: Geldmacher, Jandouš, Končák po 5 (P), Škrobák 5 (KPP, TK), Smiřický 2 (KPP).

Sestava ZL:

1 Horák, 2 Soukup, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Škrobák, 6 Geldmacher, 7 Mrlík ©, 8 Hubáček, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Končák, 12 Sluštík, 13 Juřík Denis, 14 Reisch, 15 Prokop

Střídali: Kocháň J., Hejmala st., Pechal, Kocháň O., Kotík, Stoklásek L.

Připraven: Peterka

Finále zahájili muži RC Zlín docela slušným tlakem a poměrně brzy položili první pětku utkání. Ve 4.minutě pokládal Thomas Geldmacher, naše posila z Jihoafrické republiky, který má českou matku a nyní bude žít a studovat v ČR. Jan Smiřický přidal dva body z kopu po pětce, a tak byl stav 0:7. Hra byla hodně vyrovnaná, žádný z týmů nedal tomu druhému nic zadarmo a obě obrany fungovaly výborně. Ve 22.minutě však domácí přece jen dotlačili míč do brankoviště. I když situaci před položením ještě rozhodčí konzultoval se svými pomezními, pětku nakonec uznal. S následně proměněným kopem po pětce tak domácí srovnali na 7:7. Tak skončil i první poločas.

V druhém poločase – ve 44.minutě měl možnost trestného kopu na branku z docela velké vzdálenosti Smířa, ale jeho kop byl krátký. V 48.min. rozehráli Petrovice rychlý trestný kop, ale jejich přihrávku vystihl David Sluštík a položil pětku únikem přes půl hřiště. Rozhodčí pětku napřed uznal, ale po protestech domácích a další konzultaci s pomezními pětku odvolal pro předchozí nedodržení vzdálenosti 10m našeho hráče, jenž bránil v rozehrávce. Vyrovnaná bitva tedy pokračovala dál za nezměněného stavu.

V 51.min. jsme si však vybrali snad jedinou slabší chvilku v utkání – ztratili jsme své autové vhazování na půlce hřiště a následoval únik soupeřovy rychlé tříčtvrtky (mimochodem také z JAR), kterou postupně nedokázali složit asi čtyři naši hráči, a tak hráč č.13 položil pětku u autového praporku. Následný KPP však tentýž hráč neproměnil – 12:7. V 55.min. Smířův další trestný kop na branku z velké dálky i úhlu skončil mimo… Podobnou situaci neproměnili ani domácí cca o 10 minut později.

Zlínští hráči pak stále více tlačili na soupeře ve snaze o vyrovnání, ale petrovičtí nepovolovali v obraně. Až cca tři minuty před koncem měli naši hráči dva tři trestné kopy 5m před brankovištěm, po jednom z nich domácí hráč provedl vysokou skládku a po žluté kartě byl vyloučen na deset minut. Naši hráči rozehráli, ale v následném rucku udělali předhoz a rozhodčí nařídil mlýn pro domácí na 5m od brankoviště. Ragbisté Zlína však dokázali domácí rojníky přetlačit až do brankoviště, kde Marek Jandouš přiklepl míč, což znamená dosažení pětky. Rozhodčí však znovu celou situaci konzultoval se svými asistenty, ale pětku uznal – 12:12! A měli jsme samozřejmě možnost kopu po pětce. Jan Smiřický už byl v té době vystřídán, tak se kopu ujal Denis Juřík. Jednalo se o poslední akci normální hrací doby a Denis tak mohl určit vítěze utkání. Kop se mu ale vůbec nepovedl a následovalo prodloužení!

Hned v 6.min. prodloužení dostal žlutou kartu náš Tomáš Kotík a za další minutu se vrátil do hry petrovický „hříšník“ z konce normální hrací doby, takže domácí byli v přesile. Ale i v oslabení jsme ve 12.min. prodloužení dokázali položit pětku – na konci ofenzivní akce byl David Končák. A kop po pětce proměnil náš třetí exekutor kopů na branku Lukáš Škrobák – 12:19. A hned v 15.min. si Lukáš věřil i na trestný kop téměř z půlky hřiště a proměnil ho – 12:22.

Ve druhém prodloužení se pak domácí snažili stále útočit, ale naráželi na obětavou obranu hráčů RC Zlín. Útoky domácích však tou dobou na sebe brali již jen jednotlivci a hostující tým působil kompaktněji, hlavně asi po fyzické stránce. Skóre se tak již do konce prodloužení nezměnilo a RUGBY CLUB Zlín se tak stal vítězem 1.ligy!

Celé utkání bylo skutečně vyrovnané, tvrdé a fyzicky náročné. Našim hráčům patří gratulace a poděkování za celou podzimní sezónu, kdy vyhráli všechna utkání. Bohužel covidová situace vedla Českou ragbyovou unii k rozhodnutí „zmrazit“ v této sezóně sestup a postup do Extraligy, takže i na jaře bude RC Zlín hrát 1.ligu. Věřme, že našim hráčům vydrží nadšení z podzimu i na jaře a navážou tak na dobré výkony, které potěšily diváky a příznivce zlínského rugby!

Foto Tomáš Novosad: ZDE

DCh

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace