Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži prohráli v Praze

V sobotu 6.5.2023 odjeli hráči A-týmu do Prahy k utkání 7. kola Extraligy. Soupeřem jim byla domácí Praga Praha a vítěz tohoto duelu skončil na sedmém místě po základní části.

RC Praga Praha vs RC Zlín 55:13 (33:13)

Praga bohužel byla nad naše síly. I když začátek z naší strany vypadal slibně, dokonce jsme se ujali v 5' vedení 0:3, Praga brzy kontrovala pětkou, když okamžitě potrestala rychlým protiútokem naši chybu po ztrátě míče. Podobné situace se bohužel opakovaly v utkání ještě několikrát. Zlínští hráči sice ještě dalším trestným kopem snížili v 16' na 7:6, ale domácí nám v rozmezí 8 minut opět dvakrát unikli a položili další pětky, všechny s proměnnými konverzemi - 21:6. Určitá šance nám svitla ještě ve 29', když i naši hráči dokázali položit pětku také s konverzí - 21:13. Nicméně Praga přidala do přestávky ještě další dvě pětky a víceméně rozhodla utkání. Poločasové skóre 33:13.

Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Naše snaha končila na pevné obraně domácích a ti naopak využívali naše ztráty míče po chybách a přidávali další pětky... Ve druhé půli to byly čtyři, takže v součtu s prvním poločasem jich domácí položili devět oproti naší jedné.

Musíme sportovně uznat, že domácí Praga byla v sobotu mnohem lepším týmem, ba naopak zlínští hráči svým výkonem nenaplnili očekávání mnohých z nás sehrát s Pragou vyrovnané utkání.

Sestava RC Zlín: Horák, Hubáček, Holba, Škrobák, Brand, Gajdošík, Sethokgoa, Mrlík (c), Jandouš, Dumas, Prokop, Sluštík, Juřík, Číž, Zuzaník.

Střídali: Peterka, Pechal, Stoklásek, Smiřický, Štourač, Azouzi, Končák.

Body Zlína: Dumas 13 (P, 2TK, KPP).

Pětky: 9:1.

Rozhodčí: Mendes, Cabrera, Jandík.

Poslední kolo základní části přineslo určité překvapení v podobě výhry Dragonu Brno nad favorizovanou Tatrou Smíchov 34:25, čímž se Dragon posunul před Slavii Praha na 5. místo v tabulce. Výsledky 7. kola tak určily dvojice v boji o záchranu v Extralize, která se od následující sezóny zužuje na 6 týmů.

Střetnou se tak již tuto sobotu Dragon Brno vs RC Zlín a Slavia Praha vs Praga Praha. Poražení z těchto duelů automaticky sestupují do 1.ligy, vítězové sehrají baráž se dvěma nejlepšími týmy 1. ligy.

Přijeďte tedy povzbudit naše zlínské hráče do Brna v sobotu 13. 5. 2023. Výkop utkání upřesníme.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace