Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Bazar
 • U6
 • Ženy

Muži předvedli skvělý výkon v semifinále 1.ligy

V neděli 24.10.2021 nastoupil A-tým RC Zlín k dalšímu domácímu utkání play-off 1.ligy – tentokrát k semifinále proti sdružení Říčany B / Iuridica.

Rugbyový klub z Říčan má velkou členskou základnu i v dospělé kategorii, takže se nevejdou všichni hráči do extraligového kádru, proto vzniklo sdružení jejich hráčů B-týmu s klubem ARC Iuridica, který naopak neměl dostatečný počet hráčů na samostatný tým pro tuto sezónu. Určitě to byl dobrý tah, protože Říčany B / Iuridica skončily na druhém místě české skupiny a ve čtvrtfinále se vypořádaly i s týmem RC Brno Bystrc 26:21. V tomto semifinálovém utkání se tedy čekala vyrovnaná bitva .

RC Zlín – RC Říčany B / ARC Iuridica 57:15 (38:5).

Pětky 8:3; KPP 7:0; TK 1:0. Rozhodčí Jaroslav Bednařík, ŽK: Peterka, Škrobák, Láník (ZL) – Bureš (Ř/I).

Body Zlína: Juřík D. 17 (3P,1KPP), Smiřický 15 (6KPP,1TK), Sluštík 10 (2P), Prokop, Holba, Zuzaník po 5 (P).

Body Říč/Iur: Němeček, Novák, Šimeček po 5 (P).

Sestava ZL:

1 Peterka, 2 Soukup, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Škrobák, 6 Geldmacher, 7 Mrlík ©, 8 Hubáček, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Končák, 12 Sluštík, 13 Juřík Denis, 14 Reisch, 15 Prokop

Střídali: 16 Kocháň O., 18 Pechal, 21 Kocháň, 17 Hejmala st., 23 Stoklásek L, 22 Láník, 20 Kotík, Tomáš, 19 Juřík

Muži RC Zlín začali toto utkání velmi dobře na rozdíl od předchozích (pomineme-li minulé utkání proti slabému soupeři), kdy měli pozvolnější nástup. Na nedělního soupeře vlétli bez jakéhokoliv respektu a prvních 30 minut utkání měli naprostou převahu – s chutí útočili a v obraně vyvíjeli na Říč/Iur velký tlak. To vyústilo v položení pěti pětek během 24 minut! Náš kopáč na branku Jan Smiřický měl vždycky přesnou mušku  a všechny kopy po pětkách proměnil. Stav tak byl možná trochu překvapivě jednoznačných 35:0. Teprve ve 32´ nastala mírná komplikace v podobě naší žluté karty za opakovaný přestupek mužstva při nedodržení vzdálenosti 10m při trestném kopu soupeře – posledním hříšníkem byl Tomáš Peterka. Tuto výhodu jednoho muže v poli navíc využili Říčany/Iuridica pětkou po mlýnu 5m před naším brankovištěm – z postu vazače došel do brankoviště bývalý reprezentant a současný trenér reprezentace ČR Miroslav Němeček. Do poločasu ještě proměnil Smířa trestný kop a uzavřel tak poločasové skóre na 38:5.

Druhý poločas pak byl vyrovnanější díky našemu bodovému „polštáři“, ale také karetně bohatší. Soupeř v něm obdržel jednu a domácí dokonce další dvě žluté karty. A protože žlutá karta znamená dočasné vyloučení hráče na deset minut a dva naše tresty se prolínaly, hráli jsme ke konci utkání jen ve třinácti hráčích. Přesto, že jsme obdrželi v tomto počtu pětku, dokázali jsme také jednu pětku položit. Celkem se to našim hráčům ve druhém poločase podařilo třikrát, soupeři dvakrát a druhá půle tak skončila poměrem 19:10. Celkové skóre je pak  jednoznačné 57:15.

Jak už bylo zmíněno, naši hráči zaslouží pochvalu za herní nasazení a hlad po míči v prvním poločase, především pak v první půlhodině zápasu. Pokud tento trend udrží i v nadcházejícím finále, mohou pomýšlet na celkové vítězství v 1.lize. Rozhodně se máme na co se těšit, i když se finále bude hrát na hřišti v Praze – Petrovicích.

Termín utkání je stanoven na sobotu 30.10.2021 ve 13h a muži RC Zlín k němu pojedou autobusem. Určitě bude místo také pro některé fanoušky - zájemci, hlaste se! Odjezd bude v 7h od Stadionu mládeže.

DCh

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace