Muži po dvou kolech 100%

Rc Zlín x Rc Havířov 41:25 (22:13) pětky: 6:3

První domácí zápas sezóny jsme u nás přivítali našeho již rivala z Havířova. Do zápasu jsme vůbec nevstoupili dobře a hned ve 2’ minutě na nás kopal soupeř trestný kop, který naproti H(áčka) proměnil. Hned o 4 minuty později se po přečíslení soupeř mohl radovat znova, a to po položení pětky. Stav byl tak po 6’ minutách hry 8:0 v náš neprospěch. V 9’ minutě jsme se konečně dokázali dostat k balónu a po práci celého týmu a povedeném signálu jsme se radovali z naší pětky, kterou položil David Sluštík. Smiřický prokopl a stav byl 7:10. Ve 13’ minutě opět po našem prohřešku byl na nás nakázán trestný kop a soupeř tak opět navýšil skóre na 7:13. Poté jsme konečně po ospalém začátku začali zvyšovat svoje tempo, a tak diktovat hru. V 18’ minutě zápasu dostal soupeř po ráně pěstí žlutou kartu a nám  začala 10 minutová přesilovka. Hned ve 20’ minutě se povedlo Smiřickému proměnit trestný kop a snížili jsme na 10:13. Ve 23’ minutě se povedlo Denisovi Juříkovi po mlýnu uniknout soupeři a otočili jsme stav zápasu  na 15:13. Náš tlak neubíral a do konce poločasu se nám podařilo ještě jednou skórovat, a to ve 37’ minutě, kdy po akci roje skóroval Hubáček (kpp Juřík ml.). O poločase jsme tak vedli 22:13.

Po přestávce jsme prostřídali  hráče v roji: Horáka za zraněného Kocháně a Juříka st. za zraněného Dana Pechala. Ve 49’ minutě se nám opět podařilo skórovat po výborné práci celého týmu,  kdy pokládal Škrobák (Juřík ml. Kpp): stav zápasu 29:13.

V téhle fázi zápasu soupeře přehráváme. Havířov se prakticky nemůže dostat na naši polovinu, a tak v 66’ minutě pokládá další pětku po zahraném signálu po mlýnu Denis Juřík (kpp. Juřík). V 68’ minutě se podařilo D. Juříkovi završit hattrick a po akci otec a syn se povedlo navýšit náskok už na 41:13. V závěru zápasu jsme začali tahat za slabší kus lana a soupeři se povedlo usadit se u nás ve 22 metrovce. V 76’ minutě na nás přišli 2 žluté karty: první dostal Smiřický za opakovaný přestupek mužstva a druhou vzápětí dostal Juřík st. za opakované přepadávaní. Hrajeme ve 13 hráčích. Soupeři se  v 79’ minutě daří z naší strany lacině dát pětku s kopem po pětce.

V úplném konci zápasu se nám podařilo dát soupeři pětku po nesložení hráče a zápas končí vítězně pro nás: 41:25.

Zápas byl pro nás až na zaspaný začátek a konec dobrý. Až na několik trestných kopů se nám dařilo držet herní systém. Po prvních dvou zápasech jsme zatím neporaženi a připravujeme se na dohrávku 2. kola  v neděli 27.9. s brněnskou Bystrcí.