Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži odehráli poslední utkání sezóny

V sobotu 25.5.2024 ukončili muži RC Zlín letošní sezónu 1. ligy utkáním o 3. místo s rezervou Tatry Smíchov.

Tatra U23 vs RC Zlín 43:0 (22:0)

Již potřetí jsme cestovali k utkání s tímto soupeřem do Prahy, přičemž poprvé se jednalo o "domácí" zimní utkání na umělé trávě na Markétě 17.2.2024. Vzhledem k tomu, že oba týmy již měly zajištěnu účast v 1.lize i pro příští sezónu, šlo víceméně o utkání z povinnosti. RC Zlín přijel jen s 18 hráči, ale domácí byli v plném počtu 23 hráčů.

Přestože výsledek je jednoznačný, naši muži v trochu improvizované sestavě nic nevypustili a několikrát téměř položili pětku. Vždy však naše šance skončila buď na soupeřově obraně nebo naší technickou chybou.

V prvním poločase jsme dostali čtyři pětky, ve druhém, v jehož průběhu se hustě rozpršelo, pak ještě tři pětky. Škoda jen, že jsme v utkání nebodovali.

Sestava RC Zlín: Doležel, Přibyl, Šperka, Smiřický, Kocháň, Gajdošík, Sethokgoa, Mrlík (c), Štourač, Jandouš, Stoklásek, Číž O., Prokop, Břešťák, Landt.
Střídali: Holba, Peterka, Juřík P.

Tato sezóna rugby XV. nebyla pro náš tým jednoduchá. Úvodní ambice zabojovat znovu o Extraligu vzaly za své v podstatě už před zahájením soutěže, když se ukázalo, že nebudeme mít k dispozici několik stávajících klíčových hráčů ani nových posil. Zhruba v polovině soutěže tým prošel velkou krizí, kdy to po špatných výkonech a výsledcích vypadalo na účast v baráži o udržení 1. ligy. Naštěstí tým nepropadl beznaději a vyhrál dvě důležitá utkání, čímž se této baráži vyhnul. I v příští sezóně tedy bude tým mužů RC Zlín hrát 1. ligu. Na konci června se ještě hráči Zlína pravděpodobně přihlásí na MČR 7´s, takže tréninky stále pokračují.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace