Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Mladí kanci utekli skoro všem!

Mladí kanci fantasticky vstoupili do sezóny a na prvním turnaji v Bystrci v tvrdé konkurenci 7 tradičních moravských týmů utekli skoro všem. Naše kategorie U8 i U10 s 5 výhrami a 1 prohrou skončily shodně na krásném 2. místě! Na fotkách na níže uvedeném odkaze uvidíte, jak naši hrdinové statečně bojovali.

Fotogalerie zde

První turnaj U10 Brno Bystrc

První turnaj U10 proběhl v sobotu 14. 9. 2019 na hřišti rugby clubu Bystrc, původně se měl konat v Havířově, pro nevyhovující stav havířovské hrací plochy, byl turnaj přesunut na Bystrc. Počasí se vydařilo, po celou dobu turnaje bylo velmi příjemně, slunečno, občas přeběhlo pár mráčků, přesto řada hráčů, trenérů i rodičů se ještě naposledy opálila ☺

Turnaj U10 se hraje v počtu 8 hráčů v každém týmu, náš tým, který byl s menším počtem hráčů, nastoupil v sestavě: Gabriel, Tomáš, Adam, Mali, Vojtěch a Daniel, do požadovaného počtu zlínský tým doplnili hráči akademie Brno: Jakub, Šimon a Jirka (U8). V této sestavě jsme nastoupili proti týmům Vyškova, Havířova, Ostravy, Brno Bystrc Orange, Brno Bystrc Black a Dragonu Brno. S ohledem na počet týmů byla délka utkání stanovena na 8 minut, auty a mlýny byly nahrazeny rozehráním.

Už první utkání proti týmu Vyškova ukázalo, že tým, který lépe zvládne hru v rucku a následnou rozehrávku, bude lépe a déle hrát s míčem a dostávat se do více šancí skórovat. K tomu řada vyvedených skládek soupeře vyústila v první výhru v poměru 4:2. Druhé utkání s týmem Havířova, kterému vypomohli 2 hráči z týmu Ostravy, bylo opět plné krásných skládek našich hráčů, především pomocníků z Ostravy, kteří se nám snažili unikat po křídle a skórovat, zásluhou zvládnuté obrany a skládek, skóroval tým Havířova pouze 1x. Naše útočná hra se prosadila rychlými úniky po křídle, výsledná výhra byla v poměru 3:1. Třetí utkání s týmem Ostravy bylo téměř shodné jako s Havířovem, dobrou obrannou hrou jsme si pohlídali dominantní hráče a utkání jsme vyhráli s poměru 4:1. Čtvrté utkání bylo s týmem Brno Bystrc orange, které mělo rozpačitý začátek, kdy rozhodčí utkání provedl 2x vyhodnocení herní situace rozdílně, než trenéři soupeřících týmů, přesto se následně hra uklidnila a dominantou tohoto utkání byla hra v rucku, kterou naši hráči zvládli lépe, navíc podpořenou novým postavením hráčů při rozehrávce „Kanec“, která byla natrénována v delší pauze mezi zápasy tohoto turnaje. „Kanec“ zcela rozhodil obranu soupeře a to vyústilo v naše další vítězství v poměru 3:1. Slabší chvilku si náš tým vybral při utkání s týmem Brno Bystrc black, které po porážce Brno Bystrc orange, nastoupilo v nejsilnější sestavě a přehráli nás především hrou v rucku, přestože skládky našich hráčů postupně zastavovali útoky hráčů soupeře, po skládce hráči soupeře ihned založili ruck a rychlými rozehrávkami přesunovali hru po poli tak, že náš tým nakonec podlehl soupeři v poměru 0:8. Poslední zápas s týmem Dragon Brno byl ve znamení motivace našich hráčů, kdy si chtěli spravit náladu po prohraném utkání a každý hráč si chtěl v posledním utkání položit pětku. Hrálo se v rychlém tempu, naši hráči začali v plném rozsahu využívat celou šíři hrací plochy a rucky, přihrávkami, vytažením hry do stran, přestože občas běželi vzad, bylo toto utkání na počet bodů našeho týmu nejbohatší a zvítězili jsme zaslouženě 6:0. Počtem 5x vítězství a 1x prohra zlínský tým obsadil na turnaji druhé místo, stejně jako zlínský tým U8, kterému k výsledku velmi gratulujeme, v mezičase našich utkání jsme naše U8 sledovali a fandili jsme, podali velmi dobrý výkon. Za trenéry tímto hráčům ještě jednou k výkonu gratuluji a děkuji . Věřím, že na další turnaj pojede zlínský tým U10 v plném počtu, aby nebylo nutné půjčovat si hráče z dalších týmů.

Petr Stehlík

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace