Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Mistrovství ČR 7´s kategorie U16

Naši kadeti se zúčastnili MČR v sedmičkovém ragby kategorie U16 v Brně Bystrci.

Na turnaj přijelo celkem 8 týmů – 4 z Čech a 4 z Moravy (Bystrc, Dragon, Olomouc a Zlín).
Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve skupině hrály A Říčany, Tatra Smíchov, Praga Praga a Olomouc, ve skupině Brno Bystrc, Dragon Brno, Slavia Praha a Zlín. Hrálo se tradičně 2x 7 minut.

Nominace 12 hráčů RC Zlín U16 pro tento turnaj:
Ondřej Číž, Tomáš Dittrich, Filip Gajdošík, Tonda Kadlec, Albert Kršák, Dan Landt, Tomáš Picek, Marek Ponížil, Tomáš Přibyl, David Štourač, Albert Váňa ©, Jakub Vyoral.
Slavia – Zlín 28:19. V prvním utkání nám utekl začátek a Slavia nám dvakrát rychle položila. Pak se naši kadeti také prosadili, ale na zvrat to nestačilo. Poměr pětek 4:3. Body Zlína: Landt 9 (P, 2KPP), Ponížil 5 (P), Dittrich 5 (P).
Bystrc – Zlín 31:0. Domácí nás moc do hry nepustili a s přehledem si došli pro výhru. Poměr pětek 5:0.
Dragon – Zlín 21:19. Smolná prohra, když jsme ještě tři minuty před koncem vedli 7:19… Pak se však tři naši hráči srazili při chytání překopu soupeře do naší 22m a soupeř z toho vytěžil pětku. Ve zbylém čase Dragon skóroval znovu, což bylo rozhodující. Poměr pětek 3:3. Body Zlína: Dittrich 14 (2P, 2KPP), Landt 5 (P).


Tři prohry znamenaly poslední čtvrté místo ve skupině B a tedy jen souboj o 7. a 8. místo.
Zlín – Praga 48:5. V tomto duelu naši kadeti již dominovali a unaveným hráčům Pragy nasázeli 8 pětek. Až v samotném závěru položila pětku i Praga. Poměr pětek 8:1. Body Zlína: Dittrich 21 (3P, 3KPP), Váňa 10 (2P), Landt 7 (P, KPP), Štourač a Gajdošík po 5 (P).
Trenéři: Daniel Chytil, Tomáš Vyoral

Fotogalerie z turnaje zde
Všechny výsledky zde

Kadeti RC Zlín na sedmičky trénovali jen týden, takže jsme tento turnaj brali skutečně jen jako bonus ke zkrácené jarní sezóně. Myslím ale, že se kluci neztratili, postupně přicházeli na odlišnosti od patnáctkového ragby a odehráli na turnaji pěkná utkání.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace