Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Mistrovství České republiky žen Elitní série 7s 2022

Zlínské hráčky Gabriela Špačková a Barbora Milinková reprezentovaly náš klub na prvním turnaji pěti českých týmů a jednoho zahraničního.

Obě zlínské hráčky se letos potkaly v nově utvořeném týmu Moravia Rugby, který je složen z hráček Olomouce, Vyškova, Zlína, Bystrce a severní Moravy. Pod vedením trenérů Pavla Navrátila (RC Olomouc) a Petra Pořízka (RC Jimi Vyškov). Společných tréninků holky neměly příliš mnoho, takže jim chybí určitá sehranost, ale věří,  že to přijde, a budou se společně jen zlepšovat.

Gabriela Špačková v roce 2017 nastoupila na vysokou školu v Olomouci, a i přesto, že přímo v Olomouci fungoval ženský tým, začala jezdit na tréninky do Vyškova a do Brna. Už když působila ve Zlíně, probíhala s těmito kluby občasná spolupráce, a viděla velkou příležitost se dále rozvíjet pod vedením trenéra Petra Pořízka.

Z nominace na turnaj elitní série má velkou radost, protože zase může s holkama vyběhnout na hřiště. Jak víme, oficiální soutěž se znovu rozběhla po delší pauze způsobené covidem.

Gabriela více preferuje patnáctky, kde se angažuje i v reprezentaci a má více rojnické než útočnické předpoklady. Jak sama říká, nemůže si příliš vybírat, protože ženská základna není v ČR tak velká, aby mohla fungovat plnohodnotná patnáctková soutěž. A tak se snaží zlepšovat ve svých dovednostech, aby svému týmu byla co nejvíce prospěšná i v sedmičkovém rugby.

Těšíme se na další utkání, tentokrát na hřišti Slavie Praha tuto sobotu.

Více informací o soutěži a týmech ZDE

Foto: Miloš Březina

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace