Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Mistrovství České republiky žen 7´s

Zlín měl na MČR zastoupení ve dvou týmech. Za Severní Moravu vybojovaly Barča Milinková a Gabriela Špačková 3. místo, za Moravia Rugby přivezla 4. místo Beáta Dittrichová.

V neděli 21.05. proběhl vrchol jarní části sezóny žen v rugby 7's. Letošní MČR v rugby 7's probíhalo formou čtyř turnajů a v soutěži bylo přihlášeno celkem 7 týmů: RC Tatra Smíchov, RC Sparta Praha, společenství Severní Moravy, společenství RC Mountfield Říčany a RK Petrovice, tým Moravia Rugby, společenství RC Přelouč a RC České Budějovice a dále se české soutěže již pravidelně účastní rakouský tým RU Donau Vídeň.

S ohledem na lichý počet týmu se vždy nejprve hrálo o rozdělení do skupin podle výkonnostního nasazení na lepší (o 1.-4.místo) a horší (o 5.-7.místo). Ve skupinách se vždy utkal každý s každým.

Od počátku soutěži dominoval tým RC Tatry Smíchov - obhájkyně titulu, které celou soutěž ovládly s minimem obdržených pětek a staly se opět vítězkami i letošního MČR.

Společenství Severní Moravy, kde hrají i zlínské hráčky v prvním turnaji obsadil 3.místo, na druhém turnaji 4.místo, na třetím turnaji 6.místo a na čtvrtém turnaji také 6.místo. Nakonec holky braly bednu, když obsadily celkové 3.místo. Je to zasloužená medaile, protože se letos tým v průběhu sezóny potýkal se zraněními klíčových hráček, což způsobilo určité výkyvy ve výkonnosti.

Tým Moravia Rugby, kde také máme zlínskou zástupkyni, v prvním turnaji obsadil 4.místo, na druhém turnaji 6.místo, na třetím turnaji 5.místo a na čtvrtém turnaji 4.místo. Celkově tým Moravia Rugby obsadil 4.místo.

Elitní série 7´s žen 2023 - celkové výsledky po všech 4 turnajích série:
1. RC Tatra Smíchov
2. RC Sparta Praha
3. Severní Morava (Rugby Club Olomouc, TJ Sokol Mariánské Hory, Rugby Club Zlín, JIMI RC Vyškov, Rugby Club Havířov)
4. Moravia Rugby
5. Společenství Rugby Klub Petrovice & RC Mountfield Říčany
6. Společenství Rugby Club České Budějovice, RC Přelouč, RUGBY Babice

Rugby Union Donau Vídeň se taktéž soutěže účastnil, neoficiálně obsadil 3. místo.
 

Beo, máš za sebou svůj první žeský turnaj. Poprosím tě o malé zhodnocení...

V neděli proběhl poslední turnaj sezóny, byl to nejtěžší, ale zároveň asi nejlepší turnaj ze všech 4 odehraných turnajů. Líbil se mi progres našeho nového nezkušeneho týmu. I přes malý počet hráček a přes  všechny bolístky jsme se rvaly až do konce. Byla to pro mě super zkušenost si zahrát proti starším hráčkám a udělat si takové menší okénko do světa dospěláků. Nasbírala jsem pár cenných zkušeností, které bych ráda využila na Evropě.

Gábi, jak bys zhodnotila výkony svého týmu během sezóny?

Nás tým tvoří společenství několika klubů a bylo trochu složitější se společně sehrát. Měly jsme v průběhu přípravy a sezóny společné tréninky, díky kterým jsme se společně posouvaly. V průběhu sezóny byla v týmu bohužel i nějaká zranění, což ovlivnilo celkovou dynamiku týmu, ale myslím, že třetí místo jsme si vydobily zaslouženě, jsem moc pyšná na náš celý tým.

Co tě čeká teď po ukončením soutěže MČR 7's žen?

V červnu proběhnou ještě dva 7's "Open" turnaje, kde se týmy mohou dobrovolně přihlásit a kterých se pravděpodobně zúčastním. V červnu se již také pomalu rozjede příprava na XV. sezónu - v plánu máme dvě jednodenní soustředění a na konci měsíce, v sobotu 24.6., odehrajeme v Praze přátelské utkání s týmem z Francie. Bohužel se s přípravou na XV. sezónu pojí i nepříliš dobré zprávy, když ČSRU z důvodu nedostatku finančních prostředků prozatím rozhodla o pozastavení činnosti XV. ženské reprezentace, resp. jejího financování. I přesto se realizační tým rozhodl, že poslední roky práce s týmem jen tak nezahodí a snaží se domluvit alespoň několik přátelských utkání. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál.

Barčo, jak bys zhodnotila výkony Severní Moravy ty? Byl závěrečný turnaj rozdílný od prvního?
Jsem si jistá, že se každá z nás během sezóny individuálně posunula. Ještě víc mě těší, že posun nebyl jen idividuální, ale i týmový. Problémem bylo, že nám postupně hráčky "odpadaly" kvůli zraněním. To bylo největší překážkou poslední dva turnaje, které jsme odehrály ve velmi rozdílné sestavě než v prvních turnajích. Zraněné holky s námi i tak jezdily a fandily, co to šlo. O to lepší nálada panovala mezi každým náročným zápasem.  

Končí pro tebe sezóna ukončením soutěže MČR žen nebo tě ještě něco čeká?

Ani zdaleka nekončí. Ba naopak pro mne a náš národní tým začíná. Koncem soutěže MČR žen vstupujeme s reprezentací U18 do závěrečné přípravy na Mistrovství Evropy 2023, které se uskuteční v Petrovicích 15. a 16. července. Tomuto turnaji budou předcházet ještě tři přípravné turnaje, a to ve Vídni proti reprezetačním týmům žen Rakouska, Maďarska a Slovenska. Dále turnaj Olympijských nadějí a Prague 7´s. V náš tým věřím a vím, že nám tato závěrečná příprava pomůže k senzačním výsledkům na Evropě. Určitě přijďte fandit!!!

Děvčata, všem třem děkujeme za reprezentaci zlínského klubu v rámci národních týmů a i nadále jsme vašimi velkými fanoušky.

Fotogalerie ZDE.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace