Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Mezinárodní turnaj mládeže Zlín 21

Rugby Club Zlín o víkendu 22.-23.10.2022 pořádal na Stadionu mládeže ve Zlíně dvoudenní mezinárodní rugby turnaj žáků Zlín 21. Turnaj se konal za finančního přispění Zlínského kraje, Statutárního města Zlín a dalších sponzorů.

Na turnaj bylo přihlášeno celkem 30 týmů. Do Zlína dorazilo přes 280 mladých rugbistů ze všech moravských rugby klubů: Havířov, Sokol Mariánské Hory, Olomouc, Vyškov, Dragon Brno, Brno Bystrc, Akademie Brno a samozřejmě Zlín, který měl vlastní tým v každé kategorii. Přijel i tým ze Slovenska, který byl nakonec složen jako výběr SK.

I přesto, že se turnaj konal až na konci října, bylo podzimní počasí přívětivé, chladné, občas s drobným mrholením, ale déšť spustil až po tom, co týmy opustily hrací plochu. Organizace a průběh turnaje proběhl ke spokojenosti pořadatelů, hráčů, trenérů i přítomných rodičů a fanoušků rugby. Drobnou skvrnkou však byli někteří neposlušní rodiče, kteří vstupovali na hrací plochu, přestože byli neustále hlasatelem upozorňováni a dozorem u vstupů vykazováni na tribunu. Závěrečné vyhlášení výsledků proběhlo v krásné atmosféře, mladí rugbisti byli spokojeni a všichni za svůj výkon obdrželi sladkou odměnu.

A teď střípky od trenérů Kategorií U 8,10,12:

Zlínští kanci U8 ve svých utkáních bojovali ze všech svých sil. Honza bodoval několikrát, dal 9 pětek. Helen,Terka a Lukáš také bojovali a vysloužili jsme si konečné krásné 4.místo. Všichni byli spokojení. Je zřejmé, že na tréninku opravdu makají a své zkušenosti následně uplatní v utkání.

Jiřka

Poslední turnaj U10 v letošní sezóně jsme odehráli na domácím turnaji Zlín 21. Účast byla dobrá, sešlo se nás 8 hráčů v naší kategorii. Filda, Theo, Ondra, Elli, Anetka, Branko, Vašek, a Lucka. Hned první zápas nás čekala Akademie Brno, se kterou jsme sehráli vyrovnané utkání, které jsme nakonec smolně prohráli 3:2. Výkony týmu byly jako sobotní počasí - chvilku super, chvilku sprcha. Druhý zápas jsme porazili Havířov 4:2, poté prohra s Bystrcí 5:0. Nešťastně jsme prohráli i s Olomoucí 3:2, protože i když už jsme donesli šišku do brankoviště, tak při pokládce nám vypadla a rozhodčí to neuznal. Poslední zápas jsme porazili Akademii Brno B 7:1 a tím si spravili chuť po dvou prohrách. Nyní nás čeká zimní příprava v tělocvičně, kde budeme muset natrénovat hlavně pokládání pětek. Díky patří celému týmu za bojovné výkony! A také organizátorům a rodičům za skvěle připravený turnaj.

Děkujeme Radek a David

Mladí zlínští ragbisté U12 se 22. 10. 2022 na domácím hřišti zúčastnili posledního turnaje první části sezóny. V konkurenci devíti týmů obsadili po bojovném, ale i rozkolísaném výkonu a v improvizované sestavě pěkné čtvrté místo. Lepší umístění jim uniklo jen díky výpadku v soustředění v jediném zápase. Za odvedenou hru po celou sezónu, kdy se neustále zlepšovali v herních činnostech (hlavně ve skládkách), jim patří veliké poděkování. Díky také patří příznivcům a rodičům, kteří pomáhali s přípravou turnaje.

Rugby zdar!
Jura

Dvoudenní turnaj zakončilo nedělní utkání kategorie U14 RC Zlín – RC Dragon Brno (info později).

Trenéři RC Zlín

Foto z turnaje ZDE.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace