Match RCZ vs. Vienna Celtic Rugby Football Club

Velmi kvalitní přípravné utkání proti celku z Vídně 17:22

Po delší době k nám zavítal zahraniční celek. Tým Rakouské metrolope oslovil naše muže s žádostí o přípravné utkání.

Už před zápasem jsme věděli, že přijede velmi kvalitní soupeř, který otestuje naší zimní přípravu. Od  samého začátku naši muži drželi utkání ve svých rukou a diktovali hru. Rojovou hrou nedovolili soupeři možnost hrát s míčem a ten v podstatě celý prví poločas bránil vlastní dvaadvacítku. Naši muži měli několik příležitostí položit pětku, ale výborna obrana celku z Vídně byla pokaždé nad jejich síly. Hosté naopak využili 2x naších chyb a de facto z dvou pokusů položili 2 pětky. Bohužel jak se na konci utkání ukázalo, naše neschopnost položit soupeři minimálně 4 pětky v prvním poločase a tím bodově odskočit se stala rozhodujícím faktorem konečného výsledku.

Ve druhém poločase se mužům podařilo bodově dotáhnout na soupeře, kdy jednu dobu v utkání vedl. Bohužel následnou sérií zranění a tudíž nuceného střídání jak rojové tak i útokové spojky, dostávala naše hra čím dál tím větších trhlin, jenž měly za následek zvýšený počet technických chyb a odevzdávání míčů soupeři, který svou konzistentní hrou přebíral otěže hry a diktoval tempo zbytků utkání, jenž nakonec přetavil ve svůj prospěch s konečným výsledkem 17:22.

Tímto děkujeme Vienna Celtic Rugby Football Club za velmi kvalitní přípravné utkání, ze kterého máme dostatek poznatků, na kterých je potřeba zapracovat a být tak kvalitnějším mužstvem.