Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Kdo jsou ty tygřice z PYRFU?

Turnajem s mezinárodní účastí PYRF se uzavřela pilotní sezóna sedmičkové soutěže dívek U17. Za pozornost stojí vynikající výkony dívčího týmu Jižní Morava, přezdívanému "tygřice". Naše zkušené zlínské hráčky jsou v tomto kolektivu nepostradatenou oporou.

Základní informace:

- Hana Schlanegorvá usilovně pracuje na rozvoji dívčího rugby a neustále vytváří příležitosti pro utkání a turnaje dívek - budiž ji za to dík

- v ČŘ fungují v dívčím Rugby 7's zatím Babice, Petrovice (ty zastřešují hráčky z různých týmů z Prahy), společenství Severní Morava (vede Pavel Navrátil z Olomouce) a společenství Jižní Morava (vede Petr Dodo Dofek z Bystrce)

- tým Jižní Morava se zúčastnil díky usilovné péči Doda z Bystrce všech turnajů a 3 ze čtyř s přehledem vyhrál!!!  

- na posledním turnaji Prague Youth Rugby Festival (PYRF) se tygřice prezentovaly ve skvělé formě Foto zde

Na úvod PYRFU smázly vídeňské Donau. Poté se porvaly o první místo ve skupině s Petrovicemi a po prohraném prvním poločase nádherně otočily zápas. V utkání o postup si s přehledem poradily s Babicemi. Na závěr je čekalo finále proti vídeňskému Stade - nejlepšímu rakouskému týmu, který má francouzského trenéra a prezentuje se rychlým útočným stylem s množstvím offloadů a dlouhodbě vykazuje vynikající výsledky. Naše bojovnice na Vídeňačky vletěly zcela bez bázně a hany, položily první pětku a dlouho dusily soupeře na jeho polovině. Až ke konci druhého poločasu, kdy po vypjatém boji začaly docházet na obou stranách síly, se projevila větší herní vyzrálost Stade a prokopnutou pětkou v závěru zvrátily holky z Vídně vítězství na svou stranu. Chvilku to hodně bolelo, protože obraz hry mluvil o jasné převaze jižní Moravy. Po chvíli se však na tváře našich tygřic vrátily úsměvy a odměnou za dlouhodé nadstandardní výkony jim bylo vyhlášení vítězi v celé sérii Rugby 7's U17 2019!

Co k týmu: v základním kádru společenství jižní Morava sdružuje dívky z týmů RC Bystrc (Ája, Alice, Aneta, Vanda, Sára), RC Dragon (Emílie, Lada, Katka, Nikola), RC Zlín (Bára, Beáta, Ocean).

V týmu není slabých hráček, jsou to všechno holky jako břitvy, které jsou dravé, rychlé, dobře skládají, chytře kombinují a hlavně hrají s obrovským zápalem a nasazením. Každá z nich vyniká v jiné dovednosti a celkově dávají dohromady skvělý tým. Je radost se na jejich ragby dívat. 

Perfektní oporu mají holky v Petru Dofkovi z Bystrce, který vše organizuje, domlouvá, ladí, dělá řidiče, lékaře, psychologa atd. Za Zlín koordinuje účast dívek maminka Báry, Marcela Milinková. Díky práci a podpoře těchto lidí získávají dívky cenné ragbyové zkušenosti, budují si přátelské vztahy a chystají se na další ragbyovou budoucnost, která bude, jak věříme, bezvadná : )

Těžko je mi psát o našich zlínských holkách, aby to nebylo považováno za subjektivní hodnocení a přehánění - jsou to prostě skvělé hráčky a opory týmu. Doufám, že na jaro budeme mít příležitost uvidět dívčí turnaj i ve Zlíně, abyste se mohli sami přesvědčit, co to máme ve Zlíně za poklady : )

 rd

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace