Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Kadeti těsně vyhráli v Havířově

Společenství Zlín/Olomouc kategorie U16 odehrálo v sobotu 29.4.2023 další vyrovnané utkání, tentokrát proti společenství Havířov /Mariánské Hory.

Spol. Hav/Mar.Hory vs Spol. ZL/OL 21:26 (14:14).

Náš tým měl k dispozici 19 hráčů, z nichž 8 bylo ze Zlína: Dominik Stehlík, Jan Antonín Jurášek, Vojta Zuzaník, Ferdinand Váňa, Vojta Kuna, Marek Jaroněk, Tomáš Kotík a Tomáš Hrnčíř.

Utkání začalo náporem domácích, kteří během prvních 16 minut položili dvě pětky i s konverzemi a ujali se vedení 14:0. Naši hráči se ale poté "vzpamatovali" a za dvě minuty snížili po útoku po křídle pětkou,  kterou pokládal zadák David Hála. Ten proměnil i následnou konverzi - 14:7. Až dvě minuty před přestávkou po vyrovnané hře, v níž oba týmy vytvořily poměrně hodně technických chyb, položili naši borci po křídle další pětku. Pokládal Marek Jaroněk, kop po pětce z těžkého úhlu proměnil opět David Hála - 14:14.

Ve druhém poločase pokračovala vyrovnaná a oboustranně neurovnaná hra. Jednu z chyb soupeře potrestal položením kapitán našeho spol. ZL/OL David Václavík únikem podél autové čáry. I s konverzí Davida Hály tak otočili naši kadeti skóre utkání poprvé na svou stranu - 14:21. Vedení ale trvalo asi jen tři minuty, když pro změnu naši sérii chyb využila šikovná útoková spojka Helebrant k průniku až pod háčko - i s kopem po pětce bylo opět srovnáno na 21:21. Ve druhém poločase jsme však měli přece jen trochu více ze hry a naše snaha vyhrát vyústila v položení pětky Ferdou Váňou asi 3 minuty před koncem utkání - 21:26. Následné útoky domácích pak naši hráči již ustáli a mohli  slavit tak trochu "utrpěné" vítězství. 

Body ZL/OL: Hála (OL) 11 (P, 3KPP), Jaroněk (ZL), Václavík (OL), Váňa (ZL) po 5 (P).

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace