Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Kadeti porazili rezervu Tatry

Po odloženém utkání na Dragonu Brno z důvodu mnoha zraněných hráčů soupeře odehráli kadeti RC Zlín ve společenství s Vyškovem teprve druhé utkání podzimu. Soupeřem jim byl B-tým Tatry Smíchov.

V nesoutěžních podzimních utkáních hrála dnes Tatra A i B na Moravě – B-tým ve Zlíně, A-tým na Dragonu Brno. Výprava Tatry čítala celkem 28 hráčů, a tak logistický problém vyřešili rozdílnými časy výkopu. Zatímco u nás se hrálo ve 13h, výkop na Dragonu byl stanoven na 16,30h. Takže tým Tatra B měl i v našem utkání na soupisce plných 22 hráčů. Společenství RC Zlín / RC JIMI Vyškov mělo k dispozici 18 hráčů (12 ZL, 6 VY), což je také vcelku slušné.

RC Zlín – RC Tatra B 31:17 (19:5)

Utkání (2x 30´) jsme začali a vlastně po celou dobu hráli neohroženě a sebevědomě, což vedlo už ve 4.minutě k naší pětce – po rucku cca na útočné 10m pronikl a pěkné metry „udělal“ Tomáš Přibyl a pak akci dokončil s chutí hrající David Štourač. Konverzi proměnil Jakub Číž – 7:0. V 8. minutě však soupeř kontroval svou pětkou po rychle rozehraném TK a přenesení hry do křídla – 7:5. Další body padly po vyrovnaném průběhu hry až ve 21. minutě zásluhou agilního Lukáše Husára, který po rucku na 10m pronikl až do brankoviště. Bez Kubovy konverze – 12:5. Další náš úder přišel v poslední akci 1. poločasu, když po mlýnu na polovině hřiště dokončil svůj slalom štírek David Štourač hrající na mlýnové spojce a Kuba Číž proměnil i kop po pětce – 19:5.

Pět minut po zahájení druhé půle se prosadil náš kapitán a další neúnavný bojovník Filip Gajdošík, když zpracoval špatný odkop soupeře z obranného pásma a při „cestě“ do brankoviště už ho nikdo nezastavil. Konverzi proměnil Jakub Číž – 26:5. Za dalších osm minut ve 43.minutě znovu ukázal svůj důraz Lukáš Husár svým průnikem po křídle z vlastní poloviny hřiště! Bez konverze – 31:5. V 53.minutě potrestala Tatra naše nesložení hráče na polovině hřiště a po průniku s nabíhající podporou položila pod háčko. Po konverzi – 31:12. V poslední minutě utkání jsme obdrželi další zcela zbytečnou pětku, když minimálně dva naši hráči nesložili soupeře po rozehraném trestném kopu v naší 22m.

Naši hráči podali bojovný výkon a hráli zodpovědně v obraně (snad až na zmíněnou poslední minutu…), uhráli si své mlýny a až na pár výjimek i rucky, trochu nám nevycházeli naše auty. Ale hlavně v ofenzivě jsme hráli důrazně – zmíněné hráče, kteří pokládali pětky doplňovali i další, a tak se dá říct, že náš výkon byl kolektivní. To je určitě klad tohoto složeného týmu. A takto by měla fungovat spolupráce i po zbytek sezóny!

Sestava RC Zlín:

Bartošek Pavel (VY), Bastl Radim (VY), Břečka Jiří, Číž Jakub, Číž Ondřej, Gajdošík Filip, Husár Lukáš (VY), Jaroněk Matěj, Jurásek Matyáš Filip, Milink Ondřej, Novák Šimon (VY), Ordelt Štěpán, Přibyl Tomáš, Řeha Lubomír, Skaličan Kevin (VY), Šperka Jan, Štourač David, Zukal Rostislav (VY).

Pětky 5:3.

Trenéři: Tomáš Vyoral, Daniel Chytil

Rozhodčí: Noel Sittek

Příští sobotu 10.10. zajíždí náš tým U16 k utkání na Pragu Praga. Pak následuje dohrávka na Dragonu Brno 17.10.2020.

Dan Chytil

Více foto na https://zlinrugby.rajce.idnes.cz/U16%2C_Zlin_Vyskov-Tatra_Smichov_3.10.2020/

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace