Junioři ZLOM odehráli mezinárodní přípravné utkání

Společenství Olomouc/Zlín U18 nastoupilo v Olomouci k přípravnému utkání proti vídeňské škole Stade Rugby Club Wien.

Společenství OL/ZL vs Stade RC Wien 41:36 (17:19).

Jak napovídá výsledek, utkání bylo spíše útočné a obrany obou týmů pokulhávaly. Bylo patrné, že sezóna se teprve rozbíhá a hráči se na hřišti tak trochu "hledali".

Skóre se neustále měnilo, na soupeřovy pětky vždy odpověděli domácí stejnou mincí s tím rozdílem, že vídeňský tým byl o jeden úspěšný kop po pětce napřed. Prakticky až do 64. minuty (hraje se na 2x 35 minut) naši hráči stále prohrávali. Nicméně závěr utkání jim vyšel lépe, a to znamenalo vítězství. Na položení skončil zápas 7:6 pro domácí.

Stínem utkání bylo nepříjemné zranění Marka Jaroňka. Po nárazu kolena do hlavy má natřikrát zlomenou lícní kost a v pondělí v Olomouci podstoupil operaci. Přejeme Markovi brzké uzdravení.

Body Spol. OL/ZL: Číž (ZL) 12 (2P, 1KPP), Švec (OL) 7 (1P, 1KPP), Váňa F. (ZL) 7 (1P, 1KPP), Hájek (OL), Jaroněk Matěj (ZL), Neudörfler (OL) po 5 (P).

První soutěžní utkání čeká hráče Společenství Olomouc / Zlín v neděli 24.3.2024 v Praze na Spartě proti Společenství Sever složeného ze šesti klubů (Sparta, Přelouč, Olymp, Úžice, Podhůří, Jablonec n/N.).