Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Junioři sehráli dramatické utkání se Spartou

V nadstavbové části ligy U18 přivítali v neděli 14.5.2023 v Olomouci junioři společenství Zlín/Olomouc pražskou Spartu. Byl to souboj o 2. místo skupiny B, které vítězi dává šanci zabojovat ještě o celkové 1. až 4. místo.

Spol. ZL/OL vs Sparta 15:12 (5:5)

K utkání jsme měli k dispozici 17 hráčů, z toho 7 zlínských: Karel Pekáček, Matěj Jaroněk, Tomáš Přibyl, Ondřej Číž, Ondřej Milink, Jan Šperka, David Štourač. Bohužel David Štourač nemohl do utkání zasáhnout z důvodu zranění.

Tento souboj byl podle očekávání od začátku vyrovnaný a dlouho "bezbodový". Skóre se poprvé měnilo až ve 27. minutě, když nám unikl sparťanský hráč cca z poloviny hřiště a po dvou přihrávkách se soupeř ujal vedení 0:5. Naštěstí ještě v poslední minutě 1. poločasu ukázal svou sílu a stabilitu Ondra Číž hrající tentokrát na postu útokové spojky a svým slalomem z 22m došel až do brankoviště - 5:5. Tak tedy skončil 1. poločas.

Vyrovnaný duel pokračoval i ve druhém poločase, kdy veškeré útoky obou týmů  končily na solidních obranách. Až v 51. minutě povolila ta sparťanská, a to s ohledem na dosavadní vývoj utkání poměrně fatálně. David Václavík nasadil na půlící čáře ke svému slalomu a k překvapení všech ho nikdo nezastavil, takže položil pětku až pod háčko! I s kopem po pětce Matěje Švece se naši hráči dostali do vedení 12:5. A když Matěj v 55. minutě navýšil z trestného kopu na 15:5, zdálo se být utkání pod kontrolou...

Ovšem Sparta za další čtyři minuty po sérii rucků v naší 22m položila pětku i s konverzí a drama pokračovalo dál. Do konce zbývalo asi 12 minut a Sparta vycítila svou šanci. Zatlačila nás na naši polovinu hřiště a svým nátlakem nás přinutila k chybám a prohřeškům proti pravidlům. Sparťané tak kopali na branku dva trestné kopy z poměrně výhodných pozic, nicméně oba minuly branku a skóre zůstalo už nezměněné.

Hráči našeho společenství Zlín/Olomouc  U18 si tedy připsali cennou výhru. Musíme je tentokrát pochválit za dobrou obranu. Tímto vítězstvím jsme si zajistili 2. místo v nadstavbové skupině B a v semifinále o první "čtyřku" se střetnou se čtvrtým týmem ze skupiny A, kterým je Společenství Bystrc/Dragon. Utkání se hraje v neděli 21.5.2023 v Bystrci, výkop je ve 13 hodin.

Dan Chytil

Fotogalerie  ZDE.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace