Důležitá výhra v Havířově RC Havířov – RC Zlín 19:46

I na potřetí v letošní sezoně naši muži zvládli utkání vítězně, nebylo ale zadarmo

RC Havířov-RC Zlín 19:46, pětky 3:6, kpp 2:5, tk 0:2, žk 0:2
Body Zlína: Juřík 12 (2P,1KP), Smiřický 9 (3KP,2TK), Stoklásek 5, Končák 5, Kocháň 5, Sluštík 5, Škrobák 2 (KP)
Do utkání jsme vstoupili podobně jako proti Ostravě náporem a hra se do 30.min. odehrávala převážně na polovině soupeře. Postupně jsme se 3 položenými pětkami a jedním trestným kopem dostali do vedení 24:0, a jen díky dobré obraně Havířova nebylo skóre vyšší. Do konce poločasu se už stav nezměnil. Na začátku 2.půle zvýšil výborně kopající Smiřa z trestného kopu téměř z půlky hřiště. Do 55.min jsme přidali další 2 pětky a zajistili si bonusový bod a vedení 39:0. Do této doby byla naše hra téměř bezchybná, ale přišlo naše polevení hlavně ve skládkách a soupeř nám v rozmezí 10min. po křidlech položil 3 pětky. V tuto dobu jsme prostřídali a chvíli trvalo než jsme se vrátili do utkání, což se povedlo a 10min před koncem jsme ještě jednou položili. V závěru dostal D.Sluštík žk za nebezpečnou skládku, a hned vzápětí další žk za nedodržení 10m, takže jsme opět splnili jarní normu a dohrávali ve13. Naštěstí jsme se ubránili a nedovolili soupeři zisk bonus.bodu. Kaňkou na utkání jsou naše zranění (Škrobák, Landt, Smiřický)!!!