Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Důležitá výhra mužů na Tatře

V sobotu 27.4.2024 odjeli muži RC Zlín do Prahy k utkání s rezervou Tatry hrající pod hlavičkou Tatra Smichov U23.

RC Tatra Smíchov U23 vs RC Zlín 22:25 (22:15). P 4:4

Vzhledem k postavení v tabulce 1. ligy se jednalo z našeho pohledu o hodně důležité utkání. Usilovali jsme v něm o zisk 5 bodů, kterými bychom stáhli bodový náskok v tuto chvíli našeho největšího soupeře RC Přelouč.

Začátek zápasu ale moc dobře nevypadal  - v 8. minutě jsme prohrávali po dvou pětkách domácích 10:0. Obě pětky byly jako přes "kopírák".  Po soupeřově autu a rozehrání na útok přišel prokop přes naši obrannou linii a následování míče Tatrováky až k položení. Naše zadní trojice křídlo-zadák-křídlo hrající v nezvyklém složení stála příliš vysunutá dopředu a nedokázala eliminovat dobíhajícího soupeře. Naštěstí jsme v 11. minutě položili svou první pětku zásluhou Filipa Gajdošíka po útoku Denise Juříka a následných 2-3 fázích - 10:5. Za pět minut snížil Denis Juřík z trestného kopu na 10:8. Za další dvě minuty však opět z TK minul a průběžný obrat ve skóre se nekonal. Naopak domácí Tatra B nám ve 23. a 31.minutě odskočila dvěma pětkami a jednou konverzí až na 22:8. Obě tyto pětky byly po rozehrání z rucku do útočné linie, kde si domácí s míčem "rozuměli". Poslední slovo v poločase ale měli naši borci - ve 38. minutě položil naši i svou druhou pětku opět Filip Gajdošík a Denis přidal konverzi. Poločas tedy 22:15.

Průběh druhého poločasu, jako ostatně celé utkání, byl velmi vyrovnaný. Možnost změnit skóre měl Denis Juřík z trestného kopu až v 61. minutě, ale minul bránu.  První body ve 2. poločase tedy padly až v 65. minutě, když po křídle dokázal všem uniknout David Sluštík a snížil tak na 22:20. Vyrovnání z konverze se Denisovi nezdařilo, a tak sportovní drama pokračovalo. V závěrečných 10-12 minutách se náš tým musel bránit na vlastní polovině tlaku domácích. V této části hry se již projevila únava obou týmů zvýšeným množstvím technických chyb a bylo jen otázkou, kdo chyby využije. Větší vůle a trochu štěstí se v závěru přiklonilo na naši stranu. Denis Juřík v 76. minutě  unikl při výhodě z vlastní poloviny hřiště a dotáhl své sólo až k položení u praporku! I když následný kop po pětce úspěšný nebyl, znamenalo to obrat ve skóre v náš prospěch. Zbývající cca čtyři minuty už jsme ubránili a po závěrečném hvizdu rozhodčího Burnarda mohla vypuknout naše oslava ze zisku vytoužených pěti bodů. Náš soupeř sice získal z tohoto duelu také aspoň dva body, nicméně o konečném umístění se zřejmě bude rozhodovat až v posledním kole základní části v přímém souboji s Přeloučí ve Zlíně.

V tomto utkání jsme se bohužel nevyvarovali podobných chyb jako v prvním kole se stejným soupeřem, což byly ztráty našich míčů po pomalém, resp. nedostatečném čištění svých rucků. Nutno zmínit, že oproti prvnímu zápasu s Tatrou U23, nastoupili za tento tým tentokrát skutečně hráči B-týmu, protože A-tým Tatry hrál téměř souběžně utkání v Říčanech.

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Přibyl, 3 Holba, 4 Kocháň, 5 Pechal, 6 Gajdošík, 7 Mrlík (c), 8 Stoklásek, 9 Štourač, 10 Juřík D., 11 Milink, 12 Číž O., 13 Sluštík, 14 Břešťák, 15 Prokop.
Střídali: Soukup
Připraveni: Peterka, Doležel, Láník

Body ZL: Gajdošík 10 (2P), Juřík D. 10 (1P, 1TK, 1KPP), Sluštík 5 (1P).

Nyní následuje přestávka. Další utkání odehraje RC Zlín ve Vídni s Donau 11.5.2024 a pak následuje domácí utkání proti Přelouči 18.5.2024.

Dan Chytil

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace