Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Druhé kolo extraligy nám přineslo favorizovaného a těžkého soupeře JIMI RC Vyškov

RC Zlín - JIMI RC Vyškov 11:48 (po poločase 11:22)

V druhém kole extraligy nastoupili muži v sobotu 4.3.2023  na domácí půdě proti Vyškovu. První půlka byla z naší strany výborná, ofenzivně i defenzivně - dařilo se nám hrát moc pěkné ragby. V úvodu utkání jsme dostali zbytečnou pětku, kdy nám po zdvojené skládce chyběli hráči v obraně a Vyškov toho dokázal využít. Soupeř nás dobře přečetl a přečíslil rozhozením míče do volných křídel. Hráli jsme nátlakovou pro náš tým fyzicky náročnou a upracovanou hru, která nás stála mnoho sil. Po brejku jsme položili krásnou pětku. Vildovi Zuzaníkovi se únikem skrz vyškovskou obranu povedlo získat téměř 30 metrů a než ho vyškovští složilli, stihl ještě předat míč pěknou přihrávkou Markovi Jandoušovi, který ho dokázal donést do brankoviště a skórovat. Poté jsme ještě dokázali naše skóre navýšit o dva trestné kopy. Výsledek po prvním poločase byl 11:22.

Druhý poločas už se nehrálo tak pěkné ragby jako v 1. poločase. Hra byla kouskovaná, rozhodčí neustále něco vysvětloval, nesoustředili jsme se na hru. Dopouštěli jsme se hodně technických chyb, bylo hodně trestných kopů, dostali jsme 3 žluté karty (Azouzi, Smiřický, Zuzaník) a skoro 30 minut hráli v oslabení, a to se i podepsalo na celkovém výkonu v zápase.

Měli jsme mladý útok, nastoupili ostaršení hráči z U18 - tady bych vyzdvihl výkon Filipa Gajdošíka, který měl velmi dobré skládky, a Ondry Číže, který měl velmi těžkou práci, když proti němu stáli velmi silní a kvalitní hráči z reprezentace. Dan Landt na zadáku zahrál také velmi dobře, udržel těžké balony proti přesile, podal výborný výkon. Roj si odvedl svoje. Velice nám chybí dvě vyrovnané první řady, abychom mohli střídat a kluci si měli možnost odpočinout během těžkých 80 minut. Neumíme hrát lehkonohé rugby, hrajeme těžce do obrany soupeře, a to nás stojí obrovské množství sil. Vznikalo hodně rucků, které se nám ale dařilo dobře čistit a posunout hru dál - to se od minulého zápasu zlepšilo. 

Oproti minulému zápasu jsme zlepšili i standardní situace. Poldovi se dařilo házet velmi pěkné auty, jihoafrická posila Chris Brand měl asi nejlepší výkon v roji - dokázal stáhnout těžké balony. Měli jsme všechny naše mlýny. Dostávali jsme Vyškov pod tlak i při jejich mlýnech, což jim znemožnilo zahrát rychlé akce z mlýnu, takže neměli úplně jednoduchý přechod do útoku. V druhém poločase jsme dostali 4 pětky, které byly následkem naší nedisciplinovanosti v průběhu hry - to je potřeba do dalšího domácího utkání, které nás čeká 25.3 doma s Dragonem, napravit.

Sestava: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Škrobák, 6 Mrlík, 7 Sethokgoe, 8 Brand, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Číž, 12 Sluštík, 13 Gajdošík, 14 Azouzi, 15 Landt

Střídali: Geldmacher, Pavelka, Pechal, Končák, Přibyl, Břešťák, Stoklásek

Kompletní fotogalerie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.638693764930384&type=3

Petr Juřík, Mirko Zemanovič

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace