Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Domácí prohra mužů s Donau Vídeň

V neděli 24.3.2024 odehráli naši muži na Stadionu mládeže utkání se zahraničním účastníkem české I.ligy rakouským Donau Vienna.

RC Zlín – RC Donau Vienna 10:45 (10:26)

Náš soupeř přijel s plným kádrem 23 hráčů oproti našim 21 hráčům, počítáme-li i připraveného trenéra Petra „Žufana“ Juříka. Tým Vídně působil od začátku utkání přesvědčivěji než náš tým. Vídenští byli  evidentně sehraní a také hned ve 3. minutě položili první pětku tohoto duelu. Na toto položení jsme sice ještě odpověděli v 10. minutě pětkou kapitána Dana „Kuldy“ Mrlíka, ale soupeře to nijak nerozhodilo. Po dalších pětkách v 19., 31. a 36. minutě navýšil průběžné skóre na 5:26. Až v poslední 40. minutě prvního poločasu jsme opět skórovali i my pětkou Radka Holby. Po obou našich pětkách Honza Smiřický konverze neproměnil.

Ve druhém poločase jsme sice věřili ve zlepšený výkon našich mužů, ale bohužel ten nepřišel, naopak Donau svou systematickou hrou ještě navýšil vedení dalšími třemi pětkami až na konečných 10:45.

Celkově skončilo utkání poměrem pětek 2:7, takže jsme v tomto duelu nezískali ani žádný bonusový bod.

Sestava ZL: 1 Jan Horák, 2 Mirko Zemanovič, 3 Radek Holba, 4 Jan Smiřický, 5 Daniel Pechal, 6 David Břešťák, 7 Legae Sethokgoa, 8 Daniel Mrlík ©, 9 David Štourač, 10 Marek Jandouš, 11 David Sluštík, 12 Denis Juřík, 13 Ondřej Číž, 14 Daniel Landt, 15 Ondřej Prokop.

Střídali: Ondřej Doležel, Tomáš Peterka, Tomáš Přibyl, David Končák, Lubomír Stoklásek

Do hry nezasáhl Petr Juřík

Trenér Petr Juřík

Rozhodčí: Jaroslav Bednařík

ŽK: Lubomír Stoklásek, Denis Juřík

Zápis utkání: https://www.rugbyunion.cz/souteze?gameId=908&tab=results&competitionId=43

Foto Tomáše Novosáda: https://drive.google.com/drive/folders/1af35B-um5xKsqCF8YkEJietGl_Hm06yA?usp=sharing

Po utkání trefně poznamenal nedávný dlouholetý prezident Pepa Iž, že náš výkon byl oproti Vídni „bezkrevný“. To lze jen potvrdit, našim hráčům toho v zápase moc nevyšlo… V našem úzkém kádru se navíc těsně před koncem I. poločasu zranil Ondřej Číž a s největší pravděpodobností bude chybět v následujícím utkání v Přelouči. Utkání se bude hrát v sobotu 30.3.2024 ve 14 hodin a podle trenéra Juříka tímto pro Zlín i pro Přelouč začíná boj o střed tabulky, ne-li už boj o udržení v I. lize… A k tomu bude potřeba naši hru výrazně zlepšit, jinak to bude dost složité.

Dan Chytil

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace