Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Další vyrovnané utkání juniorů

Hráči Společenství Zlín/Olomouc U18 se také střetli podruhé se stejným soupeřem.  Byla jím v neděli 28.5.2023 Sparta Praha.

Spol. ZL/OL vs Sparta Praha 27:20 (15:17). Pětky 4:2.

Po 14 dnech jsme měli proti tomuto soupeři opět výhodu domácího prostředí. První utkání bylo v Olomouci, tentokrát se hrálo ve Zlíně. Znova byla k vidění velmi vyrovnaná a dramatická bitva. Do 20. minuty utkání proměnily oba týmy pouze po jednom trestném kopu a stav byl tak 3:3. Pak došel do brankoviště po trestném kopu v útočném pásmu Matěj Švec (OL) a položil první pětku utkání. Sparta však odpověděla za tři minuty podobně, když si na 10m její hráč překopl míč, doběhl jej a dosáhl pětky. Ve 30. minutě se opět blýskl Matěj Švec, když krásným průnikem zakončil útočnou akci asi z poloviny hřiště. Avšak Sparta ještě do poločasu dokázala opět položit, když jsme neuhlídali hráče kolem mlýna 5m před brankovištěm. První poločas tedy skončil výsledkem 15:17.

Zkraje druhého poločasu Sparta navýšila ještě trestným kopem na 15:20. Ve 48. minutě však prošel asi přes čtyři protihráče agilní Jakub Číž (ZL) a položil také  pětku. S konverzí Matěje Švece 22:20. Vyrovnaná hra pokračovala šancemi na obou stranách a v následujících 15 až 20 minutách neproměnily oba týmy své trestné kopy. Skóre se měnilo až pět minut před koncem utkání, když hráči společenství Zlín/Olomouc postupným útokem dosáhli další pětky, kterou pokládal Jáchym Hájek (OL). Sparta se ještě snažila položit další pětku, ale naši hráči vše uhlídali a utkání dotáhli do vítězného konce.

Body Spol. ZL/OL: Švec (OL) 17 (2P, 1TK, 2KPP), Číž J. (ZL) a Hájek po 5 (P).

Naši hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost a vůli zvítězit v tomto vyrovnaném utkání! O celkové 5. místo v ČR se střetnou příští týden s Pragou Praha na jejich půdě.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace