Zlín porazil Petrovice a vyhrál Pohár ČSRU

Včera se hrálo finále Poháru České rugbyové unie. Zlín v pěknéma bojovném zápase potvrdil svoji extraligovoupříslušnost, když porazil 20:13 (17:8) loňskýšestý tým z extraligy - RK Petrovice. I přes tyto zkušenostisoupeře se nám podařilo motivovat naše hráče k velmi dobrémuvýkonu, ne však bez chyb.

Ihned z výkopu děláme zbytečné chyby, kde místo založení ruckurojníkama a následnému odkopu z klidné rozehry posíláme míč přestři hráče ve stojáku, kde dochází ke sražení odkopu a položeníprvní pětky utkání - bohužel do našeho brankoviště. Po výkopu způlky se soupeř dostává opět jednoduchým nákopem do naší"22", kde opět nezakládáme ruck ale snažíme se vynášetmíč. Přicházíme o něj a soupeř zvyšuje z dropgólu v 5´ na 0:8.Teprve po 15´ se osmělujeme a zvyšujeme tlak díky větší agresivitěv obraně a hře bez míče. Začínáme se vzájemně podporovat a díkytomu se přesouváme více na polovinu Petrovic. Nejprve snižujemestav z TK na 3:8 a pak otáčíme pětkou po křídle, kdy utíká náškřídelník z vlastní "10" až pod háčko. Ujímáme se vedení10:8. Po pěti minutách pokládáme další pětku naší rychlonožkou, kdypo špatném odkopu hostů chytá míč Prokop a nahrávákřídlu Talašovi. Ten jej pokládá opět pod háčko atím se ujímáme vedení 17:8. Místo dalšího uklidnění ovšempolevujeme v agresivitě a hra se do konce poločasu přesouvá na našípůlku kde se pouze bráníme. Až poslední minuty první půle jsmezačali znovu přehrávat soupeře opět díky zvýšené aktivitě přizískávání míče.

I přes tuto výtku v poločase si domácí hrají se štěstěnou a ponástupu do druhé půle jsou ve všech činnostech pomalejší soupeře.Po vystřídání místo většího tlaku dochází k útlumu a tak dostávámepětku z přetlačeného mlýnu. Tímto jsme nuceni opět vystřídat a díkyvětším zkušenostem a větší váze se opět vyrovnáváme v mlýnechsoupeři, ba je i přetlačujeme. Posledních 20´ už soupeře k ničemuvážnějšímu nepoštíme a hlídáme vedení, které ještě z TK upravujemena konečných 20:13.

Vítězíme ve finále a potvrzujeme letošní podařenousezonu.

Závěrem: Výkon v tomto utkání byl jako na houpačce.Polevování v koncentraci, agresivitě, aktivní hře i bez míče měloza následek nástupy tlaku hostů, ze kterých se těžko vymaňujeme. Podlouhé době nekritizuji auty a mlýny i když i tam je neustále cozlepšovat.

Zápas by nemusel být tak nervózní až do saméhozávěru, kdybychom proměnili nabídnuté TK (4 x neproměněno - tj. 12bodů) a jak už jsem řekl, hlavní důvod proč se hostům podařilodostat se do zápasu byl v polevení našeho tlaku - v určitých fázíchjsme přestali napadat soupeře, přestali jsme aktivně a agresivněčistit míče v rucku atd. Co bych vyzvedltak byla hra v obranné činnosti, dodržování její linie akomunikace. Konečně bylo slyšet organizaci mezi Vámisamotnými.

Chtěl bych vyzvednout výkon Juříka, Gregůrka aTalaše, poděkovat samozřejmě všem hráčům i pomocníkům našehomužstva za kus odvedené práce v této sezoně. Rugbyzdar!!!

Sestava: 1. Gregůrek, 2. Hlaváček, 3.Krajčovič, 4. Dvořák, 5. Jasnos, 6. Prokeš, 7. Juřík, 8.Novosád (c), 9. Láník, 10. Kotík M., 11. Talaš, 12. Hejmalaml., 13. Prokop, 14. Stoklásek L., 15. Žilka

Střídali: Vojanec, Kovařík, Dosoudil, Kotík T.,Jančí, Najman, Mrlík

Body: 10P + 6TK Talaš, Kotík M. 4KPP

Opět výborné fotky od Dominátora"Santini" Bachůrka ZDE !!!