Zlín je mistrem Národní ligy ragby!

Zlínský A-tým zvítězil ve finále Národní ligyragby nad Přeloučí v poměru 24:17! Zlíntak zaznamenal dvanáctou výhru v řadě a rok 2018 bez porážky.

Děkujeme všem fanouškům, funkcionářům, sponzorům,rodinám a kamarádům klubu za podporu, které se nám po celý rokdostávalo.

RC Zlín - RC Přelouč 24:17 (13:0)

sestava:

Horák, Zemanovič, Holba (Krajčovič), Smiřický, Hejmala, Juřík P.(Břešťák), Novosád, Hubáček, Jandouš, Končák, Sluštík (Pektor),Kocháň (Kotík), Juřík D., Stoklásek L. (Láník), Prokop

připraveni:

Petržela, Peterka, Soukup

Od prvních minut bylo jasné, že to bude těžký boj. Sice jsme seujali vedení ve 2´ trestným kopem Smiřického - 3:0, ale prvních 20minut jsme se neustále bránili atakům hostů. Naše obranná linievšak fungovala na výbornou a nepustila přeloučské do zakončení.Díky tomu jsme se dostávali po chybách soupeře k míči a kdy se námpo sérii rucků v 18´ podařilo položit první pětku utkání Smiřickým,který vzápětí zvýšil z kopu po pětce na 10:0. Ve 26´ jsme navýšiliskore z dalšího trestného kopu Smiřickým na 13:0.

Ve druhé půli jsme po dalším přestupku hostů zvýšili trestnýmkopem Smiřického na 16:0.  V 57´ se hostům podařilo snížitpoložením pětky po sraženém odkopu zlínských na 16:5. Kop po pětceskončil na tyčce a tak se skore nezměnilo. Bohužel v 65´ tomu užtak nebylo a hostujícím se další pětkou a kopem podařilo snížit na16:12. Za další 4´ však po dobývání pětkoviště Bizonů se poobranném odkopu dostává k míči Sluštík a po nádherném běhuzakončeném letem pokládáme další pětku a odskakujeme ve skore na21:12. Namísto uklidnění hry však přichází další chyba a hostépokládají další pětku kterou se dotahují na 21:17. Infarktový závěrvšak zvládáme lépe, kdy se nám podařilo po dalším přestupku zvýšitkopem Smiřického na 24:17. Aby Bizoni mohli pomýšlet alespoň naprodloužení, museli by položit pětku a prokopnout za dva body. Tose jim bohužel nedaří, kdy se zbavují míče odkopem. Po dalšímezihře pak dělají předhoz a utkání domácí ukončují zakopnutím míčedo autu po nařízeném mlýnu.

Body:

Smiřický 19 (1 x P, 4 x TK, 1 x KPP)

Sluštík 5 (P)

Závěr:

Nebylo to úplně bez chyb, ale udělali jsme jich méně než soupeř.V první půli jsme si udělali náskok díky úžasné obranné hře a tenjsme si udrželi až do konce.

Tímto finálovým vítězstvím jsme zakončili historicky jednu znejúspěšnějších sezon zlínského ragby. Buďme na ni hrdi. Je topráce všech, kteří se podílí na chodu našeho klubu a všech hráčů,kteří se zapojili ať už více nebo méně v tréninkových jednotkách.Vybojovali jsme si účast v extralize a osobně Vám doporučuji jiodehrát. Jen tím se staneme silnějšími.

Užijte si to, neboť takových chvil v životě sportovce mocnení.