Archiv článků

Ženské ragby - Slavia dotahuje Spartu

V neděli jsme se zúčastnili posledního letošního turnajesedmiček U19.

Pro velký počet zraněných a nemocných jsme celý turnaj odehráliv 7 lidech bez střídání. Navíc abychom zachovali kompletní útočnouřadu, nastoupila na postu mlynářky zraněná ŠárkaFojtíková, která měla za úkol pouze mlýny a vhazování doautu bez toho, aby se účastnila další hry. Výsledky odpovídají našídlouhodobé pozici, porazili jsme Sedlčany a prohráli s Tatrou a sVyškovem. Sedlčany jsme porazili bez větších problémů 39:0. ProtiTatře jsme začali dobře vedením 5:0. Tatra srovnala na 5:5 abohužel jsme hráčku Tatry nechali doběhnout až pod háčko, takže popětce Tatra snadno zvýšila kopem na 5:7. Naděje ještě žila, ale vposlední akci zápasu, jak už to v sedmičkách bývá, Tatra ještězvýšila na 5:14.

Proti Vyškovu jsme se nedokázali prosadit, zápas skončil 0:27pro Vyškov. Celkově naše hra může být daleko lepší, pokud nás budevíc. Na turnaji může natoupit 10 hráček, my jsme všechny letošníturnaje odehráli pouze v 7 bez střídání (domácí turnaj dokonce v 6a dohrávali jsme v 5!).

Chtěl bych poděkovat našim posilám Anetě Hroncové aTereze Buřilové z Petrovic, které za nás stabilněnastupují. V kategorii žen ve skupinách dopadly zápasy podleočekávání, ve finále pak Slavia dotáhla Spartu a srovnala stavvzájemných utkání na 2:2.

Vzájemné souboje Sparty, kde hostují naše hráčky Hanka aAndrea, a Slavie jsou čím dál zajímavější a napínavější.Finále začalo výpadkem Sparty, dvěma pětkami Slavie a stavem 0:12pro Slavii. Po přestávce Sparta dokázala zápas otočit, postupnědotáhla na 12:7 a ujala se vedení 14:12 po pětce zlínskéAndrey Zmeškalové. Sparťanky se pomalu mohlyradovat z vítězství, ale v poslední akci zápasu Slavia dala pětku anakonec vyhrála 14:19.

Celkové výsledky:

  • U19

Tatra - Zlín 14:5, Vyškov - Sedlčany 43:0, Zlín - Sedlčany 39:0,Vyškov - Tatra 12:7, Tatra - Sedlčany 36:0, Zlín - Vyškov 0:27.

Pořadí: 1. Vyškov, 2. Tatra Smíchov, 3. Zlín,4. Sedlčany.

  • Ženy

Sparta - Dragon Brno 53:0, Sparta - Petrovice 31:5, Petrovice -Dragon Brno 10:0, Slavia - Sedlčany 24:5, Slavia - Přelouč 31:5,Přelouč - Sedlčany 32:12, Dragon Brno - Sedlčany 0:19, Přelouč -Petrovice 19:12, Sparta - Slavia 14:19.

Pořadí: 1. Slavia Praha, 2. Sparta Praha, 3.Přelouč, 4. Petrovice Praha, 5. Sedlčany, 6. Dragon Brno

Ota Hejmala

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace