Archiv článků

Závěrečný turnaj mladších žáků v Ostravě

V Ostravě Mariánských Horách se konalposlední jarní turnaj kategorií U8 – U12.

RC Zlín odcestoval minibusem v oslabenésestavě jak v U10, tak v U12. Důvody byly různé –dovolená, škola v přírodě, nemoc, zranění, ale také neúčastbez omluvy…

U12

Naši starší hráči přijeli jen s devítihráči (bez možnosti střídání): Alan, Albert V., David,Marek M., Marek P., Martin,Standa, Tobiáš, Tomáš. A byl topro nás zcela nepovedený turnaj – všechna utkání jsme prohráli.V turnaji startovalo šest týmů rozdělených do dvou skupin.

Zlín – Havířov 1:3 (0:3).V prvním poločase byli naši hráči nějak „ospalí“ a Havířov jimutekl o tři pětky. Po přestávce se sice náš herní projev výraznězlepšil, ale stačilo to pouze na jednu položenou pětku.

Zlín – Bystrc 0:7 (0:4). Jendo stavu 0:2 jsme drželi jakž takž krok se soupeřem, pak nás Bystrc„rozebrala“ ve všech herních činnostech.

V souboji o konečnou 5.příčku jsmenarazili na tradičního soupeře z Hané.

Zlín – Olomouc 2:4 (2:2). Povyrovnaném poločase projevila tentokrát Olomouc větší vůli povítězství, a tak zlínští skončili v turnaji poslední.

Přesto, že jsme nebyli kompletní, shodli jsme(my trenéři), že týmu chybí lídr, který dokáže dirigovat hru a vdůležitých momentech svým výkonem vytáhnout tým nahoru. Takébohužel nemá naše U12 týmového ducha a spíše se navzájemjednotlivci osočují a vyčítají chyby jeden druhému, místo aby sezamysleli každý nad svým výkonem.

Nicméně děkuji hráčům za jarníčást sezóny, protože jako jediný moravský tým jsme se zúčastnilivšech turnajů Oblastního přeboru Moravy, včetně Dragon cupu.V průběhu turnajů jsme dokázali potrápit i silnější soupeře akluci si určitě užili ragby v plné parádě:-). Samozřejmě velký dík patří také rodičům za jejichpodporu a vedení dětí k tomuto našemu sice málo populárnímu, alekrásnému sportu, ve kterém najde každý uplatnění.

Do konce školního roku, resp. do uzavřenínašeho hřiště z důvodu revitalizace trávníku, budeme stáletrénovat a pozvolna se začneme připravovat na hru na celé hřiště(zúžené podélně o pětimetrovky), na kterém hraje kategorie staršíchžáků U14. Ve čtvrtek 16.6.2016 od 16 hodin si však v rámciukončení sezóny zahrajeme utkání Rodiče vs Dětis následným grilováním  a jiným občerstvením.

Trenéři U12 Dan Chytil a Ruda Dittrich

U10

Mladší kategorie v turnaji dokázala vyhrát dvě ze čtyřutkání, takže byla o poznání úspěšnější než jejich staršíspoluhráči. Více později…

Všechny výsledky v připojeném souboru.

DCh

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace