Archiv článků

Zasloužené vítězství mladších žáků U13 v Ostravě

Po prosluněném týdnu, který ve kterém jsme se na trénincíchzaměřili na odstranění nedostatků v námi předváděné hře jsmenastoupili na severu Moravy. Tentokrát uspořádal turnajv rámci Přeboru Moravy mladších žáků U13 oddíl TJ Sokol MHOstrava a našim hráčům se podařilo po výborném výkonu po zásluzezvítězit.

V průběhu jara se výrazně zlepšují všechna mužstva avýsledky „o třídu“ ze začátku soutěže už vidět nejsou. O to víc násmůže těšit výkon, který předvedli naši hráči, naše vítězství byloplně zasloužené, vycházeli jsme s velmi dobré a nekompromisníobrany, vynikající výkon jsme předvedli ve hře ve skrumážích, našemouly a rucky už nejen že vypadají ragbyově, ale dokážeme po nichvyužít hry našich spojek a velmi rychle, kolektivně a nebezpečnězaútočit.

Naše sestava se proti minulému turnaji nezměnila, pouze se dosestavy podařilo zapracovat Tomáše Neubauera, synanašeho dlouholetého hráče…

 

V naší kategorii U13 startovalo opět šest týmů ve dvouskupinách a zde jsou naše výsledky:

RC Zlín: TJ Sokol MH Ostrava – 3:0 ( Řezníček 2x aStašek 1x )

Domácí proti nám nastoupili velmi odhodlaně, naši hráči senenechali vyvést z rovnováhy a tentokrát sice ne přesvědčivé,ale přesto zasloužené vítězství našich barev. V sestavě našehomužstva se vrátil na „svůj“ post útokové spojky Denis Juřík a našíhře v útoku to velmi prospělo, několikrát jsme dostali míč aždo křídla a soupeř nestíhal.

 

RC Zlín: RC Dragon Brno – 6:2 ( Řezníček 2x, Břešťák 2x,Juřík 1x a Stašek 1x )

Do utkání s brněnským rivalem jsme nastoupilis odhodláním odčinit porážku z minulého kola a to se námpo zásluze povedlo. Naše hra v průběhu turnaje gradovala avýsledek tentokrát byl obrázkem dění na hřišti. Naše mužstvo hrálos velkou chutí a soupeře, který odpadl předevšímpsychicky  jsme přehrávali ve všech činnostech. Do druhéhopoločasu jsme jako v minulém utkání postavili na post mlynářePatrika Šišmiše a jeho bojovný výkon nás velmimile překvapil.

 

Finále o 1. místo:

RC Zlín: RC JIMI Vyškov – 6:2 ( Řezníček 3x a Kozubík 2xa Juřík 1x )

Ve finále jsme tentokrát soupeři nedali šanci a od začátku až dokonce jsme diktovali tempo hry. Bylo radostí sledovat aktivní hrunašich hráčů při všech činnostech a konečně jsme si užili radostvítězů. Obranná hra našich hráčů už u soupeře budí respekt a našechytrá a rychlá hra celého útoku přináší zasloužené body.

I přes nepatrné ranní zaváhání opět dík Matějovi„Pajdon“ Soukupovi za vedení mužstva, příště už snad nahřišti…

 

O příštím víkendu startujeme na mezinárodnímragbyovém turnaji o pohár Mieczysława Kuznowicza na hřišti Polského oddílu Juvenia Kraków.

 

Miroslav Vacula


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace