Archiv článků

Žáci si vyzkoušeli ragby na písku

V sobotu 20.8.2016 se naši mladší žácizúčastnili akce Beach rugby v Olomouci.

Na Horním náměstí pořadatelé z Rugbyclubu Olomouc připravili umělé písečné hřiště o rozměrech cca 30 x20m, kde se odehrál turnaj v plážovém ragby.

Naši mladší žáci přijeli se dvěma kategoriemiU12 a U10. Po odhlášení několika týmů těsně před turnajemnastoupili nakonec v kategorii U12 kromě našich kluků dalšítři týmy domácí Olomouce a v kategorii U10 vedle našich dvatýmy z Olomouce. Hrálo se v pěti hráčích na každé straněna 2x 5 minut.

Starší hráči si zvolili pro turnaj název KANCIZE ZLÍNA, ti mladší pro změnu TYGŘI ZE ZLÍNA. A snad kvůli těmtonázvům podali odpovídající výkon na i na hřišti :-). Skutečněbojovali a předvedli kolektivní podívanou a všechno vyhráli…

Samozřejmě šlo o prázdninové zpestření a vůbecnešlo o výsledky, ale pro úplnost jsou zde:

U12 nastoupila v sestavě: Ondra Číž ©,David Štourač, Tomáš Dittrich, Filip Gajdošík, Albert Váňa, MartinOndroušek a nováček Robin Kolínek.

Kanci ze Zlína – Sardinky OL 6:5 poprodloužení, které rozhodla „zlatá pětka“. Body položili:Tomáš 3x, Martin 2x, Filip.

Kanci ze Zlína – Jahůdky OL9:3. Body: David 3x, Albert 3x, Ondra 2x, Tom.

Kanci ze Zlína – Tvarůžky OL7:2. Body: Tomáš 4x, Albert 2x, Filip.

 

U10 nastoupila v sestavě: Jakub Číž ©,Beata Dittrichová, Karolína Šenková, Mikuláš Horský, Ferdinand Váňaa nováček Shane Albert.

Tygři ze Zlína – Bejci OL8:1. Body položili: Beata 3x, Mikuláš 2x, Shane, Ferda,Kuba.

Tygři ze Zlína – Draci OL5:2. Body: Beata 2x, Kuba 2x, Ferda.

Po žákovských kategoriích se v turnajipředstavili také ženy, muži a ve formě touch ragby také rodiče apříchozí veřejnost. Celá tato charitativní akce pro Matesa(upoutaného na vozíček) byla dobře zorganizovaná a povedená. Už semůžeme těšit na příští ročník.

Našim žákům se také turnaj líbil. Nyní je čekápříměstské soustředění na Stadionu mládeže od 25. do 28.8.2016 apak už nová sezóna s prvním soutěžním turnajem 10., resp.11.9.2016.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace