Archiv článků

Žáci hráli na turnaji v Polsku

Ve dnech 25.-27.5.2007 jsme uskutečnili zájezd starších amladších žáků RC Zlín na mezinárodní turnaj do polského Chorzowa,partnerského města Zlína.

Pořadatelé nás pozvali a zajistili nám ubytování vč. stravy jižden před turnajem, takže odpadlo brzké ranní vstávání a obavy, zdastihneme začátek turnaje. Ze Zlína tedy vyjeli k turnaji prezidentklubu Josef Iž, trenér Daniel Chytil, 13 starších a 6 mladšíchžáků, cestou do Polska jsme přibrali dalších 9 posil z klubu RCHavířov (3SŽ a 6MŽ).
Ubytování bylo sice strohé, ale vyhovující, strava v průběhu našehopobytu výborná a v dostatečném počtu.
Turnaj byl pořádán v sobotu pro kategorii mladších žáků a přípraveka v neděli pak pro starší žáky. Vzhledem k tomu, že jak RC Zlín takRC Mariánské Hory chtěli zapojit v obou dnech obě kategorie hráčů,dohodli jsme se s pořadatelem na vložení utkání do turnaje.
V sobotu k turnaji v kategorii mladších žáků a přípravek (minižáků) nastoupilo celkem 6 týmů a hráči RC Zlín si nevedli špatně. Vúvodu sice prohráli se sehranějšími hráči ostravských MariánskýchHor 0:7 a s urostlejšími hráči Budowlani 0:9, ale ostatní utkánípak již vyhráli: ZL - Krakow 4.3 (bodovali Veselý 2x, Jakeš,Havlík), ZL-Chorzow/Bytom 3:1 (Veselý 2x, Zavadil), ZL-Nosorožce2:0 (Havlík, Veselý). V turnaji RC Zlín obsadil třetí místo.
Ve vloženém utkání starších žáků na 2x15´ RC Zlín podlehl Mar.Horám 5.26 (0:7). Body ZL: Sovadina 5. V prvním poločase byla hravcelku vyrovnaná, škoda potom našeho polevení ve druhé půli.
V dalším utkání na 1x20´jsme nastoupili proti kadetům nověvytvořeného klubu Ruda Ślaska. I když soupeř nebyl technicky úplněvyspělý, jeho urostlí a rychlí hráči nás přehráli ne moc pohlednýmale účinným receptem - překopnutím za naše hráče, doběhnutím míče apoložením. Naši starší žáci na to nedokázali reagovat, při vraceník míči byli pomalí a "nemotorní" a málokdy se jimpodařilo míč vynést nebo odstěhovat. ZL-Ruda Ślaska 5:25. Body ZL:Sovadina 5.
V posledním utkání opět na 1x20´ jsme hráli proti domácím RCChorzow/Bytom. Nedostatečná příprava a "nabuzení" do hryzpůsobilo hned v první minutě pětku soupeře, kdy navíc tři našihráči po tvrdém a důrazném průniku soupeře zůstali chvíli na hřištiotřeseni. Pak si teprve naši hráči uvědomili, že ragby je tvrdá hraa vyrovnali se soupeřem krok. Škoda, že jsme nepoložili pětku anavíc ještě jednu obdrželi. Až na úvodní zaváhání však musím hráčepochválit za jejich výkon. ZL-Chorzow/Bytom 0:14.
Na závěr sobotního programu pro nás organizátoři připravilihodinovou návštěvu krytého bazénu, kde ze sebe hráči spláchli únavupo vyčerpávajícím celodenním pobytu na sluncem rozpáleném hřišti aodreagovali se tak na tobogánu či při "kohoutích"zápasech ve vodě.
V neděli pak následovaly mini turnaje obou kategorií za účasti třídružstev: RC Chorzow/Bytom, RC Zlín, RC Mar. Hory.
Výsledky RC Zlín:
Mladší žáci na 2x7´: ZL-Chorzow/Bytom 6:0 (Havlík a Veselý po 2,Zemek a Zámečník po 1). ZL-Mar.Hory 0:6. Pořadí:1.Mar.Hory, 2.RCZlín, 3.RC Chorzow/Bytom.
Starší žáci na 2x15´: ZL-Mar.Hory 5:15 (Doležel 5). Pěkné avyrovnané utkání. ZL-Chorzow/Bytom 5:17 (Doležel 5). Na místovyrovnání jsme dostali pětku z poslední akce utkání.
Po oba dny byla pro hráče připravená sanitka s lékařem, ale celýturnaj se naštěstí obešel bez závažnějších zranění.
Závěrem musíme poděkovat organizátorům turnaje za to, jak se o náspostarali a jak se nám po celý pobyt věnovali, zvláště pakprezidentce klubu paní Terese Jarczyk a panu Dariuszovi. Co se týčeorganizační stránky turnaje dalo by se možná leccos zlepšit, alevše se nakonec zvládlo. Budiž to pro nás poučení pro uspořádáníturnaje ve Zlíně, na který chceme v příští sezóně naše polsképřátele pozvat. Po společenské stránce nám však nasadili laťkuhodně vysoko.
Hráčům chci také poděkovat, že zvládli náročný sportovní program vtropickém počasí, které nás na turnaji zastihlo. Také jejichchování bylo po dobu zájezdu bez větších problémů.

 

 

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace