Archiv článků

Vysoká výhra kadetů

V sobotu 4.6.2011 odehráli kadeti společenství Zlín /Bystrc / Dragon na Stadionu mládeže ve Zlíně přátelské utkání sespolečenstvím Havířov / Olomouc.

Po dohodě trenérů nastoupili v těchto týmech i někteříjunioři, ale i starší žáci. V řadách soupeře nastoupili asi 4úplní nováčci. Naše mužstvo čítalo 20 hráčů (10 ze Zlína, 7z Bystrce a 3 z Dragonu). Hrací dobu jsme dohodli na 2x35 min.

Zlín / Bystrc / Dragon – Havířov / Olomouc 69:14(35:7)

Hned v úvodu zatlačili naši hráči Havířov před jejichbrankoviště a ve 2.min. položil první pětku Smiřický po jednom zrucků. Ve 4.min. přidal Skoupý další pětku průnikem obrannou liniísoupeře. Už v 8.min. dáváme třetí pětku, když jsme vyhrálihavířovský mlýn na jejich 22m a Holba z vazače prošel dobrankoviště. V 11.min. však dostáváme také pětku přes útok,protože špatně skládáme – naše „stará bolest“! Do poločasupřidávají další pětky znovu Holba a Skoupý. Velmi se dařilo i našimkopáčům Skoupému i Smiřickému, kteří se sice nezvykle střídali, alev 1.poločase proměnili všechny kopy po pětce.

Druhý poločas začínáme špatně a hned ve 3.min. nám unikásoupeřovo křídlo přes 3-4 neskládající hráče podél autové čáry aždo brankoviště. V prvních 20 minutách druhého poločasu se hravyrovnala, po zmíněné pětce Havířova jsme pak jen jednou položili imy Elznerem.

Pak naši kadeti zahráli snad nejhezčí akci utkání, kdyžz vlastní 22m založili protiútok, několika přihrávkamipřenesli míč na křídlo Kolaříka, který svou rychlostí oběhl svéhoobránce a unikl i stíhajícím hráčům soupeře až do brankoviště.Potěšitelné bylo především přenesení hry do volného prostoru anikoli (jindy obvyklá) snaha vzít „to na sebe“, i když mám lépepostavené spoluhráče. V závěru utkání se zase projevila našepřevaha a přidali jsme další pětky, o které se postarali Šafář,Elzner, Končák a Kocháň. V tomto poločase přidali po jednomkopu po pětce Skoupý a Smiřický.

Utkání jako rozhodčí s přehledem odpískal Libor Žilka.

Body společenství Bystrc / Zlín / Dragon: Skoupý18(2P,4KPP), Smiřický 11(P,3KPP), Holba 10(2P), Elzner 10(2P),Kolařík, Šafář, Končák, Kocháň po 5(P).

Sestava:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Streigel (Bys), 4 Jakeš, 5Kocháň, 6 Hutník (Bys), 7 Elzner (Bys), 8 Holba, 9 Šafář (Dra), 10Skoupý (Dra), 11 Končák, 12 Navrátil, 13 Sojka (Bys), 14 Kolařík,15 Smiřický

Střídali: Štalmach, Movsysian (Bys), Veverka (Dra),Adamec, Veselý (Bys).

Kadeti se v tomto utkání dostali do pozice, kterouv soutěži neokusili a s přehledem vyhráli, což jim zvedlonáladu i sebevědomí. Ukázali, že se již něco naučili, díky slabšímusoupeři byla lepší i organizace hry. Teď by chtělo totéž uplatnit iproti mnohem zdatnějším soupeřům, to ale vyžaduje společné tréninkya více kvalitních utkání…No a ve společenství složeném ze tří klubůje to asi nemyslitelné.

Tuto neděli se možná uskuteční mezi oběma soupeřiodveta v Havířově nebo Olomouci, hráče buduinformovat.

Dan Chytil, trenér kadetů RC Zlín

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace