Archiv článků

Vysoká prohra mužů v Petrovicích

V posledním kole I.ligy ragby utrpěli muži RC Zlín těžkouporážku na půdě třetího celku tabulky.

RK Petrovice – RC Zlín 85:3 (31:3).

Soupeř měl o třídu lepší souhru týmu ve všech činnostech hry –vyhrával naše mlýny, po autech v blízkosti našeho brankovištědokázal několikrát svůj maul protlačit až do brankoviště, praktickyjsme se nevyrovnali s útoky po standardních situacích po ose8-9-10 a znovu jsme propadli ve skládkách. Několik pětek jsmedostali po průniku hráčů soupeře přes tři čtvrtě hřiště.

Bohužel vzhledem k mnoha absencím hráčů jsme museliimprovizovat v obsazení určitých postů, což se samozřejměnegativně projeví na souhře týmu. Ovšem zmíněná zvýšená absencehráčů ke konci sezóny (a to jak podzimní, tak jarní) se opakujev našem týmu již několik let a zcela jistě souvisís (ne)trénovaností hráčů. No a pochopitelně netrénovaní hráčijsou méně odolní zraněním. Hrajeme sice amatérský sport jen propotěšení, ale bez tréninku se nelze sehrát a už vůbec nev něčem se zlepšit. Pak náš kvalitativně i početně úzkýhráčský kádr nedokáže proti týmům z čela tabulky uhrátpřijatelný výsledek, natož jim konkurovat…

Body RC Zlín: Pektor 3 (TK).

Pětky 13:0.

Sestava: 1 Horák, 2 Navrátil (Bys), 3 Kocháň, 4Krajčovič ©, 5 Novosád, 6 Juřík, 7 Prokeš, 8 Holba, 9 Adamec, 10Láník, 11 Bielik, 12 Končák, 13 Pektor, 14 Drábek, 15Navrátil.

Střídali: Hubáček, Hejmala st., Jasnos

Trenéři: Kotík M., Chytil

Rozhodčí: V.Heřman

Závěrem sezóny v XV-kovém ragby chci poděkovat hráčůmz Bystrce Janu Navrátilovi, Michalu Bielikovi i MartinuTvrdému, kteří nastupovali za RCZ na střídavý start. Po základníčásti Extraligy je již jasné, že v příští sezóně to budou opětnaši soupeři.

I.ligu ragby vyhrál tým TJ Sokol Mariánské hory a postupujepřímo do Extraligy, druhý Havířov bude hrát baráž s Dragonem Brno.Výsledky a tabulka I.ligy viz web Havířova.

Nyní už budou muži RCZ hrát jen sedmičkovou soutěž a hned otomto víkendu nás čeká odložený domácí turnaj III.ligy 7´s. Hrajese na Stadionu mládeže ve Zlíně v sobotu 31.5.2014 ve13 hodin.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace