Vysoká prohra mužů v Petrovicích

Po dvou odložených kolech konečně muži RC Zlín odehráli svéprvní jarní soutěžní utkání. Zajížděli k němu do Prahy na hřiště RKPetrovice.

Tento silný soupeř a jeden z favoritů na postup do Extraligy sepo zaváhání v minulém kole v Olomouci na toto utkánídobře připravil a měl ho plně pod kontrolou.

RK Petrovice - RC Zlín 55:5 (24:0).

Soupeřův silný roj jsme chtěli v obranné fázi eliminovatrychlým přistupováním a skládáním a naopak v útočné fázirychlým rozehráváním míče do útočné formace a kopy za útočnou liniiPetrovic. Ne zcela se nám to však dařilo, a tak se hra odehrávalavíceméně na naší polovině hřiště. Z této územní převahyvytěžili domácí v prvním poločase tři pětky.

Ve druhém poločase tlak na náš tým neustával a začali jsmepropadat v individuální obraně 1 vs 1 (minuté skládky). Skórepostupně narůstalo až na nepříjemnou „padesátku“.

Teprve v poslední minutě jsme položili pětku i my, kdyždrop gól Tomáše Kotíka sice bránu netrefil, aleOndra Prokop ho následoval a skákající míčpřiklepl před dvěma obránci v brankovišti.

Celkově utkání skončilo na pětky 8:1. Útoková spojka Petrovic senavíc málokdy mýlila při následných konverzích.

RC Zlín má bohužel hned v úvodu jarní části dost hráčů namarodce a náš kádr není dostatečně široký. Navíc v tomtoutkání chybělo několik hráčů i z pracovních důvodů, a tak jsmeměli k dispozici 19 hráčů.

Body RC Zlín: Prokop 5(P).

Sestava ZL: 1 Kocháň, 2 Zemanovič, 3 Krajčovič, 4 Minárik, 5Motýl, 6 Láník, 7 Král, 8 Juřík ©, 9 Adamec, 10 T.Kotík, 11 Končák,12 Talaš, 13 Prokop, 14 Pektor, 15 Navrátil.

Střídali: Hubáček, Drábek, Hejmala ml., Gregor.

Rozhodčí: T. Ripcsik

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Tuto neděli21.4.2013 hrajeme na domácím hřištiproti SlovanuBratislava, takže jenutné se zkonsolidovat a plně se soustředit na duel s tímtoslovenským rivalem! Výkopje ve 14hodin.