Vysoká prohra mužů v Ostravě

Jen se 16 hráči (!) odjeli hráči RC Zlín do ostravskýchMariánských Hor. Přesto se vysoká porážka zrodila až ve druhémpoločase.

TJ Sokol Mariánské Hory - RC Zlín 62:7 (15:7).

Proti jednomu z velkých favoritů I.ligy jsmev nedostatečném počtu hráčů odehráli slušně 1.poločas, vekterém jsme obdrželi dvě pětky a jednu položili. První pětka utkánípadla v 13´ po ostravském autu, následném rucku a rozehrání dokřídla. Přestože jsme měli obranu dobře zformovanou, naše nesloženívedlo k první změně skóre – 5:0. V 16´ Honza Smiřický přitrestném kopu na bránu podklouzl, takže se stav neměnil. Ve 22´ siOstrava místo trestného kopu zvolila mlýn asi na hranici naší 22m.Po mlýnu zahráli jejich útočníci kříž a dopravili míč až dobrankoviště. S kopem po pětce – 12:0. V 27´ získal Petr„Žufan“ Juřík míč ze soupeřova autu, udělal několik metrů a nahrálTomovi Kotíkovi, který prošel přes dva hráče až pod „klacky“. Smířaproměnil konverzi a snížili jsme na 12:7. V poslední minutě1.poločasu jsme zbytečně ztratili míč v rucku, chtěli hozískat zpět nedovoleným přepadáváním a z TK navýšily MariánskéHory na poločasových 15:7.

O přestávce soupeř vystřídal čtyři hráče a hned od první minutypřišla smršť domácích. Z našeho výkopu soupeř „vrátil“ míčpřekopem na křídlo, Lukáš Gregor dlouho zpracovával poskakujícímíč, pak si nerozuměl při přihrávce se zadákem Honzou Navrátilem aztracený míč dokázala Ostrava přes jeden ruck útokem donést dobrankoviště. K našemu nepřesvědčivému čištění svých míčův ruckách již z prvního poločasu přibyla od této chvíleabsolutní nejistota při skládkách 1 vs 1 v zárodku akcí. Takžejsme dostali několik pětek průnikem soupeřových útočníků našíobranou jako nůž máslem. Navíc nás soupeř přetlačoval v našichstandardních mlýnech, z čehož jsme dostali také asi dvě pětky.Ve druhém poločase jich bylo sedm, takže celkově jsme na pětkyprohráli 9:1…

Naplno se tak projevil náš úzký kádr, kdy bohuželz různých důvodů chybějící hráče základu náhradníci zatímnezastoupí.

Body RCZ: Kotík 5 (P), Smiřický 2 (KPP).

Sestava RCZ: 1 Zemanovič, 2 Hubáček, 3 Drábek, 4Smiřický, 5 Adamec, 6 Juřík, 7 Jasnos, 8 Krajčovič ©, 9 Končák, 10Kotík T., 11 Petor, 12 Řihák, 13 Talaš, 14 Gregor, 15Navrátil.

Střídal: Beníček

Trenéři: Kotík M., Chytil

Rozhodčí: P.Habrda

Poslední podzimní utkání sehraje RC Zlín na domácím hřištiproti Petrovicím. Požádali jsme však STK o přeložení utkání nanáhradní termín 10.11.2013 ve 14 hodin kvůli účasti tří našichhráčů v reprezentačním výběru U19 na turnaji vPortugalsku.