Archiv článků

Vysoká prohra mužů v Brně

V posledním kole I.ligy ragby utrpěli muži RC Zlín těžkouporážku na hřišti RC Bystrc.

Před samotným utkáním navštívili v bohunické nemocnicitrenéři a několik hráčů RCZ bystrckého Radka Nováka, který senepříjemně zranil při nedávném utkání ve Zlíně, předali mu párdárků a popřáli mu úplné uzdravení a hlavně návrat na ragbyovýtrávník, jakmile to bude možné.

Do Brna jsme přijeli se značně zraněními a nemocemi zdecimovanousestavou, čítající 19 hráčů, a to včetně trenéra MartinaKotíka, který byl připraven naskočit do hry jen v případěnějakého zranění hráčů v poli.

RC Bystrc – RC Zlín 88:11 (40:3).

RC Bystrc jasně přehrál zlínský tým a oslavil tak svůj postup doExtraligy. V utkání jsme prohrávali vlastní standardní situacea mnohokrát jsme propadli ve hře 1 na 1. Nedokázali jsme tedyzopakovat srdnatý výkon proti stejnému soupeři z domácíhoduelu před deseti dny.

Postupem času a narůstajícího skóre si domácí stále více věřilia naopak na naše hráče padala stále větší a těžší „deka“.K vidění tak bohužel byl například slalom bystrckého hráčepřímo z našeho výkopu po pětce až pod háčko, aniž by ho někdosložil. Problémy nám však dělaly jak překopy útokovky Bystrce zanaši obrannou linii s následným presinkem na našeho zádáka,tak hlavně náběhy soupeřových útočníků ve dvou vlnách.

Pětky 14:1.

Body Zlína: Pektor 6 (2TK), Hejmala 5 (P).

Sestava RC Zlín: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Zemanovič, 4Ulbricht, 5 Hejmala, 6 Juřík ©, 7 Kocháň, 8 Krajčovič, 9 Láník, 10Kotík T., 11 Pektor, 12 Stoklásek M., 13 Prokop, 14 Gregor, 15Končák.

Střídali: Drábek, Jasnos, Warzel.

Do hry nezasáhl: Kotík M.

Rozhodčí: M.Šustek

Toto byl tedy poslední soutěžní zápas I.ligy. Program bylkvůli nepříznivému počasí v březnu a na začátku dubna zhuštěndo jednoho měsíce a čtyř dnů, ve kterém hráči RC Zlín odehráli sedmutkání! Bohužel na takovou zátěž nejsou naši ryze amatérští hráčizvyklí ani trénovaní a ve spojení s nevelkým hráčským kádremto byla pro nás devastující záležitost. Nicméně podobně na tom bylyvšechny týmy… Teď v druhé polovině května a v červnu jeve sportovním kalendáři prostor pro play-off a sedmičkovou soutěž,což už se netýká našich hráčů. Do play-off jsme se nedostali a nasedmičky nemáme dost vhodných hráčů. Snažíme se domluvit ještěnějaké přátelské utkání na závěr sezóny.

Výsledky a tabulka I.ligy viz web Havířova zde

Daniel Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace