Výrazné vítězství mužů nad Dragonem B

V neděli 25.9.2016 přivítali muži RC Zlínrezervu dalšího extraligového týmu – Dragonu Brno.

RC Zlín – Dragon Brno B 52:26(17:0).

V týmu soupeře nastupují mladí hráčivčetně těch, kteří ještě na jaře v rámci střídavých startů,hráli v dresu RC Zlín. Proto nikdo netušil, jak bude rozloženísil vypadat při samotném utkání. Navíc když našemu týmu chyběliminimálně dva hráči základní sestavy.

Utkání začalo naším náporem a v úvodních10 minutách jsme si vypracovali dvě až tři vyložené šance, kteréale skončily technickou chybou, v jednom případě dokoncevypadnutím míče až při skládce v samotném brankovištisoupeře.

Po čtvrthodině hry jsme se přece jen dočkalipětky po získaném mlýnu soupeře a protlačení až do brankoviště.Pokládal hrající trenér Jan „Stařa“ Tvrdoň – 5:0. Náš roj bylsilnější a mlýny Dragonu jsme vyhrávali téměř pravidelně. Podalších 12 minutách se prosadil náš vazač Radek Holba, který takév rámci střídavých startů občas na jaře startovalv extralize za Dragon A. Radkovi tento zápas skutečně vyšel,do poločasu přidal svou druhou pětku a při jedné proměněné konverziHonzy Smiřického skončil poločas 17:0 pro Zlín.

Brzy po přestávce navýšil zlínské skóre pětkou Jan „Polda“ Horák, s konverzí „Smíři“ – 24:0.

Pak se však projevila zkušenost střídajícíhodragonského Jana Tiebera, který po svém nástupu dokázal skvěleorganizovat hru a svými průniky nadělal velké problémy zlínskéobraně. Dragon v této fázi snížil na 24:12 a evidentně mustouplo sebevědomí, byl velmi aktivní v ruckách a jižneprohrával tolik svých standardních mlýnů.

Naštěstí pro zlínské pak znovu díky svémudůrazu „zaúřadoval“ Radek Holba, který nakonec položilv utkání pět pětek! Samozřejmě mu v ofenzivě vydatněpomohl celý tým. V této fázi se hra přelévala ze strany nastranu a postupně pokládaly své pětky oba týmy. Ve zlínském dresupoložil svou první pětku mezi dospělými i Denis Juřík po chytrémpřekopu T.Kotíka za obranu. Ve většině utkání Zlín také dobřebránil, avšak ve druhém poločase se nevyhnul „tradičním“ chybám.Několikrát totiž neudržel poziční obrannou linii, vzniklými „zuby“pronikl soupeř, kterého pak je těžké zastavit za svými zády.Největší chyba ale přišla v předposlední minutě, když jsmev soupeřově 22m neuhráli svůj ruck, dragonský Tieber získalmíč a prokličkoval přes pět našich hráčů a přes třičtvrtě hřiště aždo brankoviště. Tato pětka tak znamenala bonusový bod pro Dragon začtyři položené pětky. Nicméně poslední slovo jsme měli opět myzásluhou Holby a kopu po pětce Jana „Smíři“ Smiřického.

RC Zlín v tomto utkání položil celkemobdivuhodných osm pětek a samozřejmě k čtyřem vítězným sipřipsal i ten pátý bonusový bod za ofenzivu.

Body ZL: Holba 25 (5P), Smiřický 12 (6KPP),Tvrdoň, Horák, Juřík D. po 5 (P).

Sestava RC Zlín: Horák, Kocháň, Krajčovič,Smiřický, Břešťák, Hubáček, Novosád, Holba, Tvrdoň, Jančí, Pektor,Kotík, Juřík D., Řihák, Končák.

Střídající Láník, Šesták, Zaoral, Špaček,Warzel, Stoklásek M.