Archiv článků

Výhra mužů s Olomoucí

V 11.kole I.ligy ragby nastoupili muži RC Zlín v novýchdresech a porazili tým RC Olomouc, ale výhra se nerodila lehce.V poločase byl ještě stav vyrovnaný.

RC Zlín – RC Olomouc 27:10 (10:10)

Začali jsme dobře a již ve 4´ položil pětku DavidKončák, když jsme zahráli několik rucků na hranici útočné22m a pak jsme rychle rozhodili míč na křídlo. JanSmiřický kop po pětce neproměnil – 5:0. V 9´jsme měli mlýn na polovině hřiště, vazač RadekHolba vynesl míč, ale ve skládce přihrál míč dopředu a vevýhodě soupeř udělal protiútok, který jsme nedokázali zastavit. BezKPP - 5:5. Ve 20´ pronikl Petr „Žufan“ Juřík zvlastní 10m až do soupeřovy 22m, nahrál míč podporujícímu PepoviKocháňovi, kterému však míč při kontaktu vypadl, takžez nadějné akce jsme nic nevytěžili. Naopak ve 25´ senepodařilo Ondrovi Prokopovi složit protihráče a z průnikuolomoučtí položili svou druhou pětku. Kop po pětce nebyl úspěšný –5:10. V 29´ zastavil soupeř „Žufana“ snad půlmetru před brankovištěm a ze vzniklého rucku skočil do brankovištěJan „Želvin“ Navrátil. Ani tentokrát nebyl„Smířa“ s kopem úspěšný. Ještěv poslední minutě 1.poločasu kopal „Smířa“z trestného kopu na bránu asi z 10m, ale těsně minul.

Ve 2.poločase byli naši hráči aktivnější, předevšímHolbes ukázal několik skvělých a důraznýchprůniků. V 54´ po jednom takovém z vlastní 10m vzniklruck na 22m soupeře, z kterého si došel pro pětku Petr„Žufan“ Juřík.  Kop po pětce „Smířa“proměnil – 17:10. V 60´ přidal „Smířa“ další3 body po úspěšném trestném kopu – 20:10. Naši čtvrtou bonusovoupětku položil v 70´ po pěkném náběhu do volného prostoruJan „Polda“ Horák. „Smířa“ se znovu nemýlilz KPP a stanovil tak konečný výsledek – 27:10.

Naši hráči podali opět bojovný výkon podpořený dobrou hrou vruckách, z nichž dokázali zrychlit hru na dobře postavenéspoluhráče a dosáhnout pětek. První poločas byl velmi vyrovnaný,v něm jsme nebyli zcela jistí v obraně a soupeř nástrestal rychlými protiútoky. Ve druhém jsme byli ofenzivnější nežOlomouc, které možná trochu docházely fyzické síly. Každopádně našihráči šli za vítězstvím a dosáhli i na bonusový bod. Za zmínkuurčitě stojí i návrat bývalého kapitána Tomáše Novosáda do sestavypo několika letech.

Body RC Zlín: Smiřický 7 (2KPP, TK), Končák, Navrátil(Bys), Juřík  Horák po 5 (P).

Pětky 4:2.

Sestava: 1 Horák, 2 Navrátil (Bys), 3 Kocháň, 4Smiřický, 5 Hejmala st., 6 Juřík, 7 Krajčovič ©, 8 Holba, 9 Láník,10 Kotík T., 11 Gregor, 12 Řihák, 13 Prokop, 14 Končák, 15Navrátil.

Střídali: Novosád, Hubáček, Bielik, Prokeš, Adamec,Drábek

Trenéři: Kotík M., Chytil

Rozhodčí: V.Kohout

Fotogalerie B.Štasty z utkání: http://bstasta.rajce.idnes.cz/RC_Zlin_-_RC_Olomouc_27_10

Tabulka I.ligy zde.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace