Archiv článků

Výhra mužů na Iuridice

V neděli 15.9.2013 odehráli muži RC Zlín dobré utkánív Chrášťanech u Prahy a poměrně vysoko vyhráli.

ARC Iuridica – RC Zlín 7:45 (0:19)

Hned po našem výkopu jsme měli výhodu trestného kopu za ofsajdsoupeře, ale Honza Smiřický branku minul. Nicméně usadili jsme sena polovině domácích a dobývali jsme jejich brankoviště.Z úvodního tlaku se ale Iuridica vymanila a přesunula hruk našemu obrannému 22m pásmu. No a právě po našem obrannémodkopu v 15´ následovali naši útočníci míč, který po presinkuna soupeřova zádáka získali a Michal Řihák položil svou prvnísoutěžní pětku. I s konverzí Smíři - 0:7. Druhou pětku položila ve25´ mlýnovka David Končák po spolupráci s vazačem Holbou po mlýnu apěkném samostatném průniku do brankoviště domácích. Smířovakonverze opět úspěšná – 0:14. V poslední minutě 1.poločasujsme přidali třetí pětku, po TK v soupeřově 22m a sérii ruckůdošel míč až na křídlo a Honza Navrátil pokládal u praporku.Tentokrát Smířův KPP neproměněn – 0:19.

V naší herní převaze jsme pokračovali i ve 2.poločase a ve47´ zahrál náš útok pěknou akci na křídlo, ale těsně předbrankovištěm zastavil soupeř M.Řiháka skládkou za krk - rozhodčíLivers pochopitelně ihned zamířil pod bránu a odpískal trestnoupětku. J.Smiřický kop po pětce proměnil – 0:26.

V 51´ byl nařízen trestný kop v naší 22m proti háčku,Iuridica jej rozehrála a kvůli našemu nesložení položila svoujedinou pětku utkání. S KPP 7:26. Utkání jsme však měli inadále pod kontrolou a do konce utkání položili ještě tři pětky –dvakrát s chutí hrající Vašek Talaš a jednou po minutě nahřišti právě střídající Libor Drábek. Nutno dodat, že všechny tytoakce byly dílem kolektivu a jeho souhry. Na poslední dva kopy popětce vystřídal Smířu Dan Pektor a v obou případech bylúspěšný. Celkové skóre tedy 7:45.

RC Zlín v tomto utkání navázal na pěkný výkonz předchozího kola v Přelouči a radoval se takz přesvědčivé pětibodové výhry! Pokud náš tým udrží nebo ještětrochu pozvedne nastavenou laťku, měl by být důstojným soupeřem ifavoritům I.ligy.

Body RCZ: Talaš 10 (2P), Smiřický 6(3KPP), Řihák, Končák, Navrátil, Drábek po 5 (P), trestná pětka 5,Pektor 4 (2KPP).

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Bolla, 4 Smiřický,5 Gregor, 6 Juřík, 7 Krajčovič ©, 8 Holba, 9 Končák, 10 Kotík T.,11 Řihák, 12 Stoklásek L., 13 Talaš, 14 Navrátil, 15 StoklásekM.

Střídali: Hubáček, Pektor, Adamec, Drábek,Warzel

Trenéři: M.Kotík, D.Chytil

Rozhodčí: J.Livers

Nyní nás tedy čeká první domácí utkání v této sezóně,v neděli 22.9.2013 přivítáme na Stadionu mládeže 1.RC SlovanBratislava. Pozor – výkop tohoto duelu bude až v 17hodin!