Výhra kadetů i v odvetě

V neděli 12.6.2011 se konalo v Havířově odvetnéutkání kadetů společenství Zlín / Bystrc / Dragon protispolečenství Havířov / Olomouc.

Tentokrát nás bylo zpočátku jen 14, až na druhý poločas přijelještě opozdilec Radek Holba. V první půli nás proto do základnípatnáctky doplnil Vláďa z Havířova. Počty hráčů z jednotlivýchklubů byly: 8 ze Zlína, 5 z Bystrce a 2 z Dragonu. Hracídoba byla opět 2x 35 min.

Havířov / Olomouc - Zlín / Bystrc / Dragon 10:31(5:12).

Toto utkání bylo mnohem vyrovnanější než před týdnem, Havířovměl silnější roj, jehož tlaku se naši borci těžko bránili a občasprohrávali i vlastní mlýny. Své otevřené mlýny, tedy rucky, všakztrácel i Havířov a po dvou takových „turnoverech“ jsmev prvním poločase dvakrát položili zásluhou rváčka Movsisyana.KPP jednou proměnil Skoupý. Soupeř nám položil v této půli jednoupo TK na 5m a několika následných fázích.

Ve druhém poločase zvýšil v 6´ Navrátil po TK rozehraném naútok a pěkném přečíslení. KPP přidal Smiřický. Havířov všakkontroval ve 13´, když se na nějakou dobu usadil v naší 22m apo našem sraženém odkopu využil chaosu v obraně. Podobnésituace ve svém obranném pásmu naši hráči špatně řešili, když sesnažili vynášet míč, ale nahrávali si přes všechny ruce a navíc vestoje. Ani kopáč nebyl často dobře postaven na odkop a neměl časmíč zpracovat. To jsou opět věci, které by se daly natrénovat,ovšem ne ve složeném týmu, který se sejde až na zápas…

V posledních cca 18 minutách se naše hra přece jen zlepšilaa položili jsme další dvě pětky přes útok do volného prostoru nakřídlech – pokládali Sojka a Jakeš. V jednom případě byl popětce úspěšný kopáč Skoupý.

V utkání jsme položili pět a obdrželi dvě pětky, ale projevmužstva nebyl tak suverénní jako minule. Určitě to bylo i díkymalému počtu hráčů bez náhradníků. Přesto, že před týdnem všichninaši hráči nadšeně vítali možnost zahrát si ještě odvetu, někteříprostě na toto utkání nepřišli, aniž by považovali za nutné aslušné se aspoň omluvit..!

Utkání dobře odpískal Radek Kloda z Havířova.

Body společenství Zlín / Bystrc / Dragon: Movsisyan10(2P), Navrátil, Sojka, Jakeš po 5(P), Skoupý 4(2KPP), Smiřický2(KPP).

Sestava:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Streigel (Bys), 4 Trubelík, 5Kocháň, 6 Movsisyan (Bys), 7 Elzner (Bys), 8 Holba, 9 Šafář (Dra),10 Skoupý (Dra), 11 Končák, 12 Navrátil, 13 Jakeš, 14 Sojka (Bys),15 Smiřický

Pro kadety to bylo poslední utkání této sezóny,někteří zájemci se ještě přihlásili na turnaj sedmiček ve slovenskéChtelnici. Přeji proto všem hezké prázdniny a doufám, že se v srpnuopět sejdeme odpočinutí na příští sezónu ragby 2011 /2012.