Archiv článků

Vydřená výhra mužů s Tatrou B

Muži zvládli domácí utkání s rezervou pražské Tatry Smíchovdíky lepšímu druhému poločasu.

RC Zlín – RC Tatra Smíchov B 15:12 (3:7).

V prvních cca 12 minutách hry zatlačili naši hráči soupeřek jejich brankovišti, ale snaha o položení vyšla naprázdno.Naopak v 25´ položila první pětku Tatra a s proměněnoukonverzí stanovila průběžné skóre na 0:7. Až minutu před koncemvyrovnaného prvního poločasu se dočkali bodů také domácí ragbistédíky úspěšnému trestnému kopu Honzy Smiřického –3:7.

Hned po dvou minutách druhého poločasu využil Jan„Polda“ Horák rychlého rozehrání trestného kopuv soupeřově 22m a protlačil svá kila až k pětce!Smířa proměnil i kop po pětce a ujali jsme sevedení 10:7. Avšak asi za dvě minuty si naši hráči vybrali tradičníslabší chvilku a po mlýnu Tatry na polovině hřiště nezvládlizastavit rozbíhající se akci soupeře hned v zárodku a nechalisi projít protihráče slalomem až do brankoviště. I bez konverze seotočil vývoj skóre opět na stranu Tatry – 10:12. V 51´ dostalžlutou kartu hráč Tatry za nemístnou kritiku pomezního rozhodčího.Naši hráči ale desetiminutové převahy jednoho muže v polinevyužili, naopak více ze hry měla v této fázi spíše Tatra.V 62´ neproměnil Smířa trestný kop zhruba zeprůsečíku 22m/15m. Ale hráči RC Zlín přebírali v tuto dobuiniciativu na svou stranu a přehrávali soupeře zvláště rojem.V 69´ jsme přetlačili soupeřův mlýn, vazač RadekHolba zvedl míč a s navázanými spoluhráči propadl dobrankoviště. I když Smířa snadný KPP neproměnil,ujali jsme se vedení 15:12. Dá se říct, že zbytek utkání se jižodehrával na polovině hostí a domácí měli hru pod kontrolou, aleskóre bylo těsné a hrozba protiútoku „běhavější“ Tatry se nedalavyloučit. V 76´ nařizoval rozhodčí trestný kop proti Tatřev jeho 22m, náš Ota Hejmala ml. se dožadovalmíče z rukou protihráče a když tento s předáním míče„váhal“, dal mu Ota čelo čili „desku“ a okamžitěza to dostal červenou kartu. Trestný kop se pochopitelně otočilproti nám… Po chvíli navíc Smířa minul dalšísnadný trestný kop naproti brance ze vzdálenosti 22m, což na klidudomácích moc nepřidalo… V úplném závěru (byla nahlášenaposlední akce) jsme měli mlýn před soupeřovým brankovištěm, vyhrálijsme jej, ale místo kopu do autu chtěli naši ještě hrát (?),vyrobili předhoz při nesmyslném rozehrání na náš početně oslabenýútok (!) a soupeři jsme darovali možnost protiútoku… Naštěstí isoupeři vypadl míč dopředu a rozhodčí ukončil utkání.

Za rezervu Tatry nastupují mladí hráči, kteří občasnaskakují také za A-tým v extralize. V tomto utkání hrálilíbivější ragby, což je zřejmě dáno společným tréninkemv dostatečném počtu a získáváním dobrých herních návyků. MužiRC Zlín však jako vždy bojovali a tentokrát soupeřovo mládípřetlačili zkušeností svého roje, která vedla v konečnévítězství.

Body RCZ: Horák 5 (P), Holba 5 (P), Smiřický 5(TK,KPP).

Pětky: 2:2.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Kocháň, 4 Smiřický, 5Krajčovič, 6 Hejmala ml., 7 Juřík, 8 Holba, 9 Láník©, 10 Stoklásek L., 11 Končák, 12 Talaš,13 Prokop, 14 Řihák, 15 Stoklásek M.

Střídali: Hejmala st., Pektor, Jasnos. Do hrynezasáhli Warzel, Drábek, Bulín.

Rozhodčí: Hlavní P.Habrda, pomezní M.Šustek.

Fotogalerie B.Šťasty ZDEa A.Horákové ZDE

Příští utkání hraje RC Zlín znova ve Zlíně na Stadionu mládeže abude to v sobotu 15.11.2014 proti týmu ARCIuridica Praha. Čas ještě bude upřesněn.

DCh

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace