Vítězství U14 v posledním utkání sezóny

Starší žáci RC Zlín po srdnatém výkonu otočiliutkání v Přelouči.

RC Babice – RC Zlín 28:31(21:7)

K utkání v Přelouči nakonec odjelanaše U14 v počtu jen 13 hráčů, tedy bez možnosti střídání:Tomáš Přibyl, Matyáš Jurásek, Honza Šperka, Jakub Číž,Ondřej Číž, Filip Gajdošík, David Štourač ©, BeátaDittrichová, Ocean Antonie Neho, Bára Milinková, Jáchym Koutný,Ondřej Milink, Tadeáš Vyvlečka.

Proti společnému týmu RC Babice/RC Přeloučnevybočili naši starší žáci ze svého „koloritu“ jarní sezóny –téměř ve všech utkáních jim utekl začátek a pak mohutně dotahovalivelký bodový náskok soupeřů.

V tomto souboji (2x 25´) jsme v 15´prohrávali už 21:0, většinou ze sólových úniků po našem nesloženísoupeře. Do poločasu jsme snížili aspoň na 21:7 zásluhou mlýnovkyDavida Štourače a konverze TadeášeVyvlečky.

Brzy po začátku druhého poločasu se pakprosadil Filip Gajdošík po rucku v útočné22m. Ve 32´ však soupeř znova po našem nesložení zvýšil na rozdílšestnácti bodů - 28:12. Až devět minut před koncem se opětprosadili zlínští hráči, a to opět pětkou Filipapo trestném kopu ve 22m soupeře a konverzí Tadeáše. V těchtofázích hry, ostatně jako téměř po většinu 2.poločasu, jsme uzavřeliBabice na jejich polovině hřiště a dobývali jejich brankoviště. Asičtyři minuty před koncem se po našem mlýnu prosadila BáraMilinková a položila přímo pod branku,Tadeáš opět proměnil kop po pětce – 28:26. Tododalo našim hráčům nový impuls a víru, že se dá utkání ještěvyhrát. V poslední minutě utkání jsme atakovali brankovištěbabických několika fázemi rucků snad na vzdálenost 20cm, až nakoneck autovému praporku doskočil zase FilipGajdošík – 28:31.

Po výkopu jsme ještě ustáli snahu Babic vzítsi vedení zpět, ty udělaly přestupek a po nařízeném TK ukončilutkání náš kapitán David Štourač kopem do autu.

V průběhu utkání se nám zranil JáchymKoutný (bohužel zlomená ruka), takže jsme dohrávali ve dvanácti.Avšak trenéři Babic sportovně stáhli také jednoho svého hráče, abybyl poměr sil vyrovnaný.

Odmyslíme-li si naši laxnostv obraně v první čtvrthodině zápasu, působili jsmekolektivnějším dojmem a byli jsme lepší než soupeř. Tentokrát jsmedobře čistili rucky a dokonce překvapivě vyhrávali i mlýny, byť mělsoupeř evidentní váhovou i výškovou převahu v roji. No a znovuchválím celý tým za bojovnost až do konce, která vedlak otočení zdánlivě ztraceného utkání. DÍKY!

Body ZL: Gajdošík 15 (3P),Vyvlečka 6 (3KPP), Štourač 5 (P),Milinková 5 (P).