Archiv článků

Vítězství mužů s Olomoucí po dramatickém průběhu

Takovou přetahovanou o výsledek jsme na zlínském Stadionumládeže již dlouho neviděli.

Ve 3.kole I.ligy přivítali muži RC Zlín na svém hřišti RCOlomouc a byla to bitva sice plná chyb na obou stranách, ale prodiváky určitě zajímavá.

RC Zlín – RC Olomouc 28:26 (7:5).

V úvodu jsme opět zatlačili soupeře na cca dvanáct minut najeho polovinu, ale opět jsme pak po olomouckém kontru ve 14´obdrželi první pětku utkání útokem na křídlo a našem nesložení –0:5.

V 19´ kopal  Jan „Smířa“ Smiřickýtrestný kop přímo z půlky hřiště, alenedokopl. Ve 22´ však Smířa položil pětku po mlýnuve 22m, když vzal míč vazač Holba, potáhl snad10m, v podpoře mu pomohl „Žufan“ a po dalšíchdvou ruckách jsme vyrovnali na 5:5. Smířovakonverze byla úspěšná 7:5. Ve 40´ pak byl dalšíSmířův TK z velké dálky i úhlu neúspěšný.

Ve druhém poločase však soupeř dvakrát položil ve 44´ a 55´,když zcela vymazal náš roj ve standardních mlýnech a hladce náspřetlačoval. Rázem to bylo 7:19.

V 57´ však po rychlém rozehrání a rucku položil Jan„Polda“ Horák, Smířa proměnil KPP – 14:19. V 66´ opětpo rychlém rozehrání trestného kopu vyrovnal pětkou OtaHejmala ml. a Smířa úspěšným kopem popětce překlopil vedení na naši stranu – 21:19. Za čtyři minuty tovšak bylo zase naopak, Olomouc vyhrála náš aut a po dvou ruckáchpronikla útokem do brankoviště. I s KPP 21:26.     Šest minut před koncem jsme rozehrálivolný kop rukama, po rucku překopl Luboš Stoklásekmíč do křídelního prostoru, kde ho zpracoval (!) ze vzduchu mlynářPepa „Koks“ Kocháň a položil pětku – 26:26. Těsněpřed kopem po pětce zastavil kvůli konzultaci s pomezními akapitány chystajícího se kopáče Smířu, ale anitoto zdržení ho nerozhodilo a konverzi proměnil – 28:26.V závěru už jsme ubránili snahu olomouckých o další změnuskóre a infarktové utkání vyhráli.

Oba týmy položily 4x, poražený navíc prohrál o 7 a méně bodů, atak si Zlín připsal do tabulky 5 bodů a Olomouc 2 body.

Zlín však měl v utkání znovu slabou produktivitu ve využitísvé herní převahy a již zmíněné slabé standardní mlýny téměř beztlaku…

Body RCZ: Smiřický 13 (1P,4KPP), Horák, Hejmala, Kocháňpo 5(P).

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Kocháň, 3 Zemanovič, 4 Smiřický,5 Minárik, 6 Hubáček, 7 Juřík, 8 Holba, 9 Končák, 10 Stoklásek L.,11 Pektor, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Řihák, 15 StoklásekM.

Střídali: Hejmala ml., Warzel, Jasnos. Do hrynezasáhl Drábek, Gregor a zraněnýKrajčovič.

Příští kolo odehrají muži RCZ v sobotu27.9.2014 ve 14h v Přelouči a bude to v rámcioslav 40.výročí založení domácího klubu.