Archiv článků

Vítězství mužů nad Slovanem Bratislava

Muži RC Zlín sehráli se Slovanem Bratislava opět velkou bitvu,která se už stává tradicí při střetu obou těchto soupeřů.

RC Zlín – 1.RC Slovan Bratislava 30:21 (17:0).

Utkání jsme začali dobře a zatlačili soupeře k jehobrankovišti. Při dorážení na obranu mnoha fázemi kolem rucků jsmevšak neuspěli. Při jednom z mála přenesení hry na našipolovinu získal Slovan v 8´ výhodu trestného kopu, který všakbranku minul. Až ve 23´ se skóre měnilo, a to v náš prospěchpo trestném kopu Honzy Smiřického – 3:0.

RC Zlín pokračoval v ofenzivní hře a při jednomz útoků do křídelního prostoru hasil ve 33´ soupeř rodící sepětku nedovoleným sáhnutím jednou rukou do finální přihrávky.Rozhodčí Kohout nařídil za tento přestupek trestnoupětku. Smířa proměnil následný kop popětce a navýšil naše vedení na 10:0. Ve 37´jsme zahrávali standardní mlýn na pětimetrovce a dotlačili ho až dobrankoviště, kde míč přiklepl vazač Radek Holba.Smířa při KPP opět bezchybný – 17:0. Takskončil i poločas, kdy jsme toho Slovanu moc nedovolili.

Dvě minuty po přestávce jsme navíc navýšili naše vedení opětzásluhou Honzy „Smíři“, když asiz desetimetrovky uspěl z trestného kopu –20:0. Ale zdaleka ještě nebylo vyhráno. Slovan ve44´ po rozehrání trestného kopu 5m před naším brankovištěm dokázalmíč položit a snížil i s KPP na 20:7. Zadalší dvě minuty jsme se však opět radovali my. DanPektor si překopl míč do soupeřovy 22m, následoval hospolečně s Pepou Kocháněm, který se nakoneck míči dostal a položil naši třetí pětku. Ani tentokrát seSmířa z úhlu nemýlil a konverzí upravil skórena 27:7. Ve 49´ trefil kopáč Slovanuz trestného kopu jen tyčku naší branky. V 54´ jsme aledostali další pětku po rucku při signalizované výhodě soupeře – is KPP 27:14. V těchto fázích utkání hrálSlovan s velkou chutí a s výsledkem ještě chtěl něcoudělat. Naši hráči naopak byli často trestáni za ofsajdy a utkáníbylo velmi dramatické. V 72´ jsme přenesli hru na polovinuSlovanu, kde se proti pravidlům provinili bratislavští a následnýtrestný kop na hranici 22m znovu proměnil Smířa –30:14. Ovšem stále nebyl konec, v 76´ měl Slovan takétrestný kop, který rozehrála jejich mlýnová spojka a přelstil celénaše obranné postavení oběhnutím k rohovému praporku nazavřené straně. I kop po pětce z úhlu byl úspěšný –30:21. Zbytek utkání už jsme odehráli zhruba napolovině hřiště a připsali si tak důležitou výhru!

Sice se nám nepodařilo položit bonusovou čtvrtou pětku, i kdyžse utkání pro nás dobře vyvíjelo a mohlo se zdát, že vítězství jev kapse. Slovan však dokázal zápas zdramatizovat a druhýpoločas nás bodově přehrál. Ale ani on nakonec nedosáhl na bonusovýbod, ať už ofenzivní nebo defenzivní. Utkání skončilo na pětky 3:3a muselo se divákům líbit.

Hráčům RC Zlín patří dík za předvedený výkon asamozřejmě za vítězství! Utkání nám ukázalo, že ještě musímezlepšit efektivitu při soustavném tlaku a mnoha fázích těsně předbrankovištěm. Stejně jako v Přelouči, tak i se Slovanem námchyběl v těchto herních situacích nějaký moment překvapenívedoucí k pětce.

Body RC Zlín: Smiřický 15 (3TK,3KPP),Holba 5 (P), Kocháň 5 (P),trestná pětka 5.

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Kocháň, 4 Hejmala st., 5Smiřický, 6 Juřík, 7 Krajčovič  ©, 8 Holba, 9 Končák, 10 KotíkT., 11 Řihák, 12 Stoklásek L., 13 Talaš, 14 Navrátil, 15 StoklásekM..

Střídali: Pektor, Adamec.

Do hry nezasáhli: Warzel, Hubáček, Gregor, Drábek

Rozhodčí: V. Kohout

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Fotogalerie B.Šťasty ZDE.

Další utkání RC Olomouc - RC Zlín se hrajev Olomouci v neděli 29.9.2013 ve 14hodin. O způsobu dopravy k utkání rozhodnemev průběhu týdne.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace