Vítězství mužů nad Havířovem

Muži RC Zlín porazili v domácím utkání RC Havířov.

RC Zlín - RC Havířov 27:15 (22:10).

K tomuto důležitému utkání jsme měli kdispozici jen 19 hráčů.

Přesto jsme v úvodu tohoto utkání začaliaktivně a hned ve 2´ položil pětku Michal Řihák porucku na útočné 22m a rozehrání do křídla – 5:0. Ve 12´ však zaústní protesty proměnil Havířov trestný kop naproti háčku vevzdálenosti asi 25m – 5:3. V 17´ po mlýnu ve 22m a další fázipotáhl Ota Hejmala ml. míč a opět rozehrál do křídla, kde pokládalDavid Končák. Jan Smiřický proměnil kop po pětce –12:3. Ve 28´ si obnovil zranění pilíř Jan „Polda“Horák, kterého vystřídal nestárnoucí Ota Hejmalast. Ve 29´ získal soupeř záhadně míč z našeho ruckupřed naším brankovištěm a snížil i s KPP na 12:10. Ale hned zadvě minuty zahráli hráči RC Zlín rychlý ruck, natáhli míč na levékřídlo, pak zase zpět do středu, kam si naběhl právěOta Hejmala st. a položil pětku –17:10. V poslední minutě měl Havířov mlýn 5m před svýmbrankovištěm, míč sice „vymlel“ na svou stranu, ale tam už ho jehohráči nezpracovali a zmatku využil znovu Ota Hejmalast. svým skokem a přiklepnutím volného míčev brankovišti – 22:10.

Z kraje druhého poločasu ve 43´ však Havířov snížil po autu, když svým rojem dotlačil míčk pětce. Bez konverze 22:15. Další pětka padla až v 58´když naši hráči „odstěhovali“ kopem míč do 22m soupeře, následnýodkop Havířova srazil Vojta „Gori“ Ždárek aposkakující šišku přiklepl jako první  Petr „Žufan“Juřík. Opět bez konverze – 27:15. V závěru utkáníjsme ještě měli možnost položit pětku, vlastně se nám to i povedlona levém křídle zásluhou Toma Kotíka, ale tatopětka nebyla uznána. Tři minuty před koncem utkání pak bohuželdostal červenou kartu za nevhodné komentáře vůči rozhodčímu„Žufan“.

Toto pro nás důležité utkání jsme tedyzvládli, díky pěti pětkám jsme získali i bonusový bod za čtyři avíce pětek. Škoda, že Jan „Smířa“ Smiřickýv utkání proměnil jen jeden z pěti kopů na bránu, skóremohlo být vyšší a s tím související klid hráčů taky.

Body RCZ: Hejmala st.10 (2P), Řihák 5 (P), Končák 5 (P), Juřík 5 (P), Smiřický 2(KPP).

Pětky: 5:2.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3Kocháň, 4 Krajčovič, 5 Smiřický, 6 Juřík, 7 Ždárek (Dra), 8 Hejmalaml., 9 Láník ©, 10 Kotík T., 11 Pektor, 12 Řihák, 13 Prokop, 14Končák, 15 Navrátil.

Střídali: Hejmala st.,Drábek.

Do hry nezasáhl: Bulín,Dvořák.

Trenér: D.Chytil

Rozhodčí: P.Habrda