Archiv článků

Vítězná podzimní tečka U14

Starší žáci RC Zlín U14 odehráli v sobotu10.11.2018 poslední podzimní utkání na svém hřišti proti B-týmuTatry Smíchov.

Na Stadionu mládeže ve Zlíně se druhoulistopadovou sobotu konalo hned dvojutkání U14 - kromě utkánís námi odehrála Tatra B také dohrávku svého utkánís Dragonem Brno. V prvním utkání Zlín – Tatra B nás vícetěší výsledek než předvedená hra našich starších žáků.

RC Zlín - RC Tatra Smíchov B 26:17(7:17).

K utkání jsme měli k dispozici slušnýpočet 17 hráčů.

Sestava RC Zlín: Tomáš Přibyl, MatyášJurásek, Ondřej Doležel, Ocean Antonie Neho, Veronika Jandoušová,Filip Gajdošík, David Štourač ©, Ondřej Číž,Jáchym Koutný, Barbora Milinková, Beáta Dittrichová, Jakub Číž,Tadeáš Vyvlečka.

Střídali: Jan Šperka, RobinKolínek, Ondřej Milink.

Připraven: Filip Paulík

V utkání hraném na 2x 25´ jsme prvních 15minut kupili chybu na chybu a jako bychom nevěděli co hrát.V této době jsme obdrželi tři pětky. První při přenesení hryTatry po mlýnu od jedné autové čáry ke druhé jsme nepokryli hráčena našem pravém křídle. Druhou hned z našeho výkopuz půlky, když soupeř po zpracování míče překopl za naši obranua důrazným následováním míče docílil položení. No a třetí pětkujsme dostali po svém vyhraném autu před naším brankovištěm. Tenjsme sice vyhráli, ale následně jsme si zmateně přihrávali míč jakhorký brambor, až nám vypadl v brankovišti a soupeř hopřiklepl. To už bylo skóre 0:17. Teprve potom se naše hra zlepšila.Přestali jsme ztrácet své rucky a hlavně díky agilnímu vazačiFilipu Gajdošíkovi jsme byli stále nebezpečnější v útoku.Ještě do poločasu snížil právě Filip po trestném kopu v útočné22m a asi dvou ruckách, kop po pětce proměnil Tadeáš Vyvlečka.

Ve druhém poločase naši starší žácipředvedli nevídanou bojovnost, která nakonec vyústila ve výsledkovýobrat špatně rozehraného zápasu. V tomto poločase jsmedokázali položit třikrát. Napřed dvěma pětkami dovršil svůjhattrick Filip Gajdošík a poslední slovo měl Tomáš Přibyl, který sepo jednom z rucků ve 22m Tatry „utrhl“ s míčem a jehorychlý a neohrožený průnik nikdo ze soupeřů nezastavil. Dvěkonverze přidal Tadeáš Vyvlečka a tak jsme vyhráli 26:17.

Body ZL: Gajdošík 15 (3P),Vyvlečka 6 (3KPP), Přibyl  5(P).

Poměr pětek 4:3.

Z výkonu našich staršíchžáků v sobotním utkání mám rozporuplný pocit. Náš soupeř hrálceloplošné kolektivní ragby, zatímco naši hráči víceméně sólovali,resp. nevymysleli nic překvapivého a jejich hra byla dostipředvídatelná. Paradoxně nakonec tato naše hra vedlak vítězství… Ale bylo to především díky velké bojovnosti achuti vyhrát, za což zaslouží celý tým pochvalu a uznání.

Po našem utkání sehráli svůj duel tedy ještěTatra B a Dragon Brno. V utkání se střídaly oba týmy vevedení, ale nakonec byli šťastnější brněnští hráči. Ti udolaliTatru podobně jako před časem nás zásluhou svých urostlých rojníkůa jejich průniků 33:25.

Utkáním s Tatrou jsme ukončili podzimní částsezóny. Tu jsme začali dvěma skvělými výkony doma proti Vyškovu aOlomouci, pak jsme trochu polevili ve venkovních utkáníchproti Ostravě a především proti Dragonu. Slušný zápas jsme odehrális rezervou Říčan a bojovného ducha jsme ukázaliv posledním proti Tatře. Myslím, že tento tým má na to hrátpěkné ragby, chce to však překonat zaběhnuté herní návyky aposunout své dovednosti dál ve prospěch týmu. Toto však musí hráčizměnit především ve svých hlavách! Pokud to pochopí a začnou hrátvíce kolektivně, dostaví se určitě dobrý pocit z pěkných akcía skvělých výkonů. Tak tomu pojďme naproti!