Archiv článků

Visaláje - Beskydy Cyklotour 2012

Jako každoročně se koncem července uskutečnilaCyklotour Visalaje 2012. Konáno pod záštitou Old Boys Zlínzajištěno známým horalem Pavlem (špekem) Zvolským.

První den ještě ne v plné sestavě výjezd nanejvyšší horu Beskyd Lysou 1325 m délka stoupání cca 11 km. Vrcholus malýma přestávkama dosáhla čtveřice Doležel,Hloušek,Iž,Mrlík.Zakrásného počasí a užasných rozhledů to stálo zato. Při sjezdu jsmesice už trochu promrzli ale známá valašská voda nás dala opětdohromady.

Druhého dne nás čekal okruh kolem Lysé hory vdélce cca 50 km. Ráno naše skupina byla doplněna o další cyklistyBary,Musil,Adámek,Jurásek.

Počasí nám druhého dne nepřálo už od rána násprovázel déšť. To neměnilo nic na tom že trasa byla odjeta bezjakýchkoliv problémů.

Všichni učastníci v počtu osm dorazilo vezdraví do cíle. Během tour byla zažnuta svíčka na místechkde v minulosti pro naše dva kamarády tour skončila ošklivýmpádem.

Zároveň bylo poděkováno zdejším občanůmkteří se o ně v osudový okamžik nezištně postarali. Pár lahvíšampanského si jsme zasloužili.

Závěrečný den odjezd do Zlína někdo autemčveřice co zdolala Lysou opět na kolech. Čekalo násnecelých 100 km domů. Ujeto bylo pouze 69 km ve Vsetíněnás dohnal doprovodný vůz a byli jsme nuceni tour přerušit. Asi totak bylo správné.

Tour se vydařila nikomu se nic nestalo a už setěšíme na příští rok. Vše co jsem sepsal je dokumentováno napřiložených foto.

 

Děkuji a jsem s pozdravem

Josef Iž

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace