Ve Zlíně se konal turnaj „Zlín 21“ - aktualizace

Za finanční podpory Zlínskéhokraje a města Zlín se třetí říjnovývíkend uskutečnil na Stadionu mládeže žákovský ragbyovýturnaj nazvaný Zlín 21. Za podporu oběma subjektům mocděkujeme!

Do Zlína přijelo na 170 dětí ze sedmimoravských klubů, které za slunečného počasí předvedly na hřištineúprosné, ale „rytířské“ ragbyové boje.

Domácí RUGBY CLUB Zlín obsadil v turnajikategorie U10 a U12. Zatímco starší kategorii se výsledkově až takdobře nevedlo, mladší družstvo se doma před svými blízkými opravduvytáhlo a celý turnaj své kategorie vyhrálo!

U12

Tým RC Zlín U12 nastupoval k zápasůmv této sestavě: Ondra Doležel, Filip Gajdošík, TomášPřibyl, David Štourač ©, Ondra Číž, Jakub Číž,Tadeáš Vyvlečka, Tobiáš Pátík, Martin Ondroušek, Honza Šperka,Robin Kolínek, Bára Milinková, Adam Dubský av závěrečném utkání také Adam Kudělka. Utkáníse hrála na 2x6´.

Zlín – Havířov 0:1 (0:1). Vevyrovnaném prvním utkání se naši včas nedostali do zápasovéhotempa, a tak rozhodla jediná pětka z konce prvního poločasu.Škoda…

Zlín – Olomouc 3:2 (1:1).Další zápas proti našemu tradičnímu soupeři byl tradičně vyrovnanýa až do konce „dramatický“. Naši hráči se ujali vedení pětkouDavida, ale do přestávky bylo vyrovnáno. Ve druhém poločase jsmevšak Olomouci odskočili na 3:1 pětkami Filipa a Tobiáše. Stále alenebylo rozhodnuto, Olomouc snížila a bojovalo se až do konce. Zlínuž ale vyrovnání nepřipustil.

Zlín – Dragon 4:2 (2:1).Utkání jsme začali dobře dvěma pětkami Ondry Číže, ale soupeřsnížil. Druhý poločas byl co do vývoje jako přes kopírák. Zlínpoložil dvě pětky – Tadeáš a David, a Dragon zase snížil…V součtu to však bylo vítězství o dvě pětky.

Zlín – Vyškov 1:4 (1:1).Rozhodně náš nejlepší výkon proti Vyškovu v této sezóně –bohužel však jen v prvním poločase… To naši hráči vyvíjelitlak na soupeře jak v obraně, tak i v útoku dravěpostupovali vpřed. Také jsme se ujali vedení pětkou Davida, avšaksoupeř ještě do přestávky vyrovnal. Po přestávce a našemprostřídání, aby se do hry zapojili i nováčci, se už nepodařilonavázat na úspěšnou hru a Vyškov nám třikrát položil.

Zlín – Bystrc 0:10 (0:5).V posledním utkání celého turnaje si naši kluci a dívka Jpokazili dobrý dojem z turnaje trochu odevzdaným výkonem avysokou prohrou s celkovým vítězem Bystrcí.

I tak chci ale poděkovat našim hráčům za dobrýturnaj a vyzdvihnout jisté pokroky ve hře. Minimálně někteří našizkušenější hráči již pochopili nutnost podpory hráči s míčem adíky svému včasnému náběhu a přihrávce od složeného spoluhráče jsmedosáhli velmi pohledných pětek.

Turnaj U10 - “Zlín 21“

Sobotní turnaj na domácím hřišti za krásnéhopočasí byl “náš“.

Nastoupili: Beata, Kuba Janík, Ondra Milínek,Vojta Zuzaník, Shane Albert,

Bartoloměj, Mikuláš, Ferdinand, Adam a KubaČíž.

Naše U10 sehrála celkem 5 utkání a dosáhlaskóre  26 : 2 .

Soupeři Zlína byli postupně : Mariánské Hory,Havířov, Bystrc, Dragon a Vyškov.

Zlín – MariánskéHory        6 : 0

Protože jsem se turnaje osobně nezůčastnil - zdůvodu čerpání zdravotní dovolené,

přepisuji fakta zaznamenaná díky stenografovia pověřenému kouči Markovi.

V prvním zápase tedy skórovali – Beata 1x,Mikuláš 2x, Adam 2x a Bárt 1x, což v

součtu znamenalo že naši rugbistézvítězili.

Zlín –Havířov          8 : 1

I ve druhém utkání Zlín nastoupil protiseverskému týmu. V tomto utkání jsme obdrželi

jednu pětku – jednu ze dvou v turnaji. Utkánínaše U10 odehrála ve vysokém tempu,

když za 7min hracího času zvládli osmkrátskórovat a ještě jednou inkasovat.

Položili: Adam 3x, Bárt 2x, Mikuláš 1x aFerdinand 2x.

Zlín –Bystrc             3 : 1

Proti Bystrci se dařilo dobře bránit, mám tadypozn. že zejména Beata úplně skvěle

skládala protihráče, takže kdo měl míč v ruce,měl brzy svá záda na trávníku.

Skórovali: Adam 2x a  1x opět Bárt(doufám že bude nadále hrát výborně, i když

tam nebude mít babičku s dědou …)

Zlín –Dragon           4 : 0

Semifinálový zápas. V tomto důležitém zápasese naše žlutá lavina nenechala zastavit.

Výborným útokem s přihrávkami a takézodpovědnou obranou ovládli hru.

V zápase dokázali udržet čisté konto apostupně čtyřikrát položit.

Skórovali: 2x Mikuláš a 2x Adam.

Zlín –Vyškov                       5 : 0

Finále.Na finále se naše U10 těšila, alezároveň už ze zkušenosti hráči věděli, že

předem není nic jisté a samo se to nevyhraje.Ze zákulisí jsem telefonicky pro jistotu

nechal jako pojistku povolat našeho Kubu Číže,který v součastnosti už dělá kariéru v U12.

Zápas se vyvíjel jako všechny předchozí, tedypozitivně pro Zlínské U 10.

Opět dobrá obrana našich nepovolila soupeřižádnou pětku a v útoku to letělo tak rychle, že