Ve Zlíně proběhl turnaj 7s mužů

V sobotu 18. 6. se na zlínském Stadionumládeže konal druhý turnaj Moravské série 7s mužů 2016. Této série se účastní Bystrc, Olomouc, Ostrava-Mar.Hory aZlín.

Zde jsou výsledky RC Zlín.

Zlín - Bystrc 5:40

Turnaj začal (z pohledu zlínských) slibnouprvní polovinou zápasu Brno Bystrc/Zlín. Domácí nanepsaného favorita doslova vletěli a díky preciznímu tlakuv 2. minutě pokládal Kocháň. Soupeř se všakrychle vzpamatoval a ještě do konce poločasu změnil výsledek na5:19. Druhá polovina začala okamžitým průnikem jednohoz brněnských hráčů ihned po zpracování balónu ze vzduchu, alevýborně zapracoval nováček Martin Slovák, který hráče zneškodnilpěknou skládkou zezadu. V následujících minutách se hraodehrávala v režii Brna, kromě jednoho zlínského útoku, kdyKončák výborně pronikl až k brankovišti, kde mu ale balónvypadl. Konečný výsledek: 5:40.

Zlín – Olomouc 7:14

Druhý zápas proti Olomoucijsme opět začali velmi slibně pětkou již v 20. sekundě, kdypokládal Denis Juřík, který tak položil svou prvníoficiální pětku za muže, a poté přidal ještě 2 body za prokopnutí.V dalším poločase kvůli nedostatečné komunikaci v obraně,olomoučtí dokázali dvakrát projít a vybojovali si takvítězství. Konečný výsledek 7:14

Zlín - Ostrava 17:14

Pěkný výkon našich a vítězství ve skupině.Body ZL: Hubáček 5, Prokop 10 + 2kkp

Po základní skupině následovaly duely oumístění:

Ostrava a Zlín se potkalyznovu v boji o třetí místo, kdy i přes dostatek střídajícíchhráčů byla znát únava zlínských, kteří tak podlehli Ostravě12:35 a na turnaji se tak umístili na 4.místě.

V boji o 1. místo se utkali týmyBrno Bystrc a Olomouc. Oba týmypředváděly důslednou obranu a bojovali o každý míč. Na pětky utkánískončilo nerozhodně 2:2, ale Bystrc dokázala proměnit oba kopy popětce, zatímco Olomouc jen jeden. Konečný výsledek Bystrc –Olomouc 14:12.

Celkové vítězství z turnaje si tak odvážíBrno Bystrc.  Další 7s turnaj mužů seodehraje 25.6.2016 ve 13h v Brně - Bystrci.